Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tapasztalt vaterás eladók!...

Tapasztalt vaterás eladók! Hogyan tudnék egy bizonyos vásárlói célcsoportot kiszűrni, hogy ne vásároljanak tőlem?

Figyelt kérdés
A saját tapasztalatom alapján rengeteg problémám adódik a kisgyermekes anyukákkal, mint vásárlókkal: állandóan kevernek, hisztiznek, elégedetlenkednek a megvett termékkel (holott az mindig megfelel a leírtaknak), a vásárlási feltételeimet nem tartják be, húzzák az utalást...stb. Csak elektronikai eszközöket árulok, mint például mp3 lejátszókat, tableteket, telefonokat GPS vevőket, tehát nem is igazán ők célzott vásárlói csoportok. Mindig minden vásárlómmal hézagmentesen le tudom bonyolítani az adásvételt, egyedül velük nem. Ténylegesen az esetek 95%-ban ezen vásárlóimmal hosszasan bonyodalmas és fárasztó, energiát pocsékoló levelezésbe keveredek. Én profi eladó vagyok a vaterán, 100%-os sikeres adásvételi rátával, több száz értékelés után. Ebből fakadóan nyilvánvaló, hogy nem velem van a probléma. Tehát hogyan tudnám kiszűrni a kismamákat? Ötletek?

2012. jún. 28. 12:55
 1/2 MaXXeGee ***** válasza:

Felvetődött bennem egy kérdés.

Honnan tudod, hogy kismamák, ha nem babaholmikat árulsz? Mindenki bemutatkozik, aki nálad vásárol, hogy "Helló, I. István vagyok, államalapítással foglalkozom, kellene egy GPS" ?

Minden vállalkozásnak megvan a maga nehézsége, mindenhol vannak "problémás kuncsaftok"... Nem tudod őket kiszűrni, még személyes kontaktus esetén sem, nem hogy internetes eladások során. Na meg, a diszkrimináció fordított esetben sem lenne jó, neked sem. (Te túl okos vagy ne vásárolj nálam, vagy neked 43-as a lábad, te meg azért ne)

Egyetlen dolgot tennék a helyedben.

Arra törekednék, hogy maximlisan bebiztosítsam magam. ű

Tehát baromi nagy poros betűkkel kiírnám, hogy:

"OLVASD EL FIGYELMESEN A LEÍRÁST" és ha nem tiszta valami, akkor a vásárlás előtt kérdezz, ne utána.

És persze tapasztalatok alapján és az eddigi kérdések alapján készíts olyan leírást, amit a laikusok is értenek.

Ha telenyomod adatokkal, ők valami csúcs-szuper dologra fognak asszociálni, holott nem feltétlen törvényszerű ez.


Sok sikert a további eladásokhoz.

2012. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Onnan ismerem fel a kisgyermekes anyukákat, hogy sokszor szúrópróba szerűen átnézem a vásárlóim kapott értékeléseit, és azt, hogy miket vásárolnak/eladnak. Ezekből a tényezőkből rengeteg információt össze lehet szedni egy adott vásárlóról, így mindig nagyjából tudok alkotni egy képet arról, hogy ki lesz a jelenlegi kuncsaftom. Legtöbbször a felhasználók jelzik is, hogy kisgyereknek lesz szülinapjára, vagy a kisgyereket akarják hangrögzíteni, videózni...stb. Egyébként a konkurenciát is így szoktam lenyomni a vaterán, hogy mindig "kivizsgálom", hogy éppen miben hibáznak, és én abból már "építeni" tudok. A feltételeim pedig egyszerűek és könnyen értelmezhetőek, minden téren bebiztosítottam magam, ezért is van az, hogy minden tranzakcióból én kerülök ki sikeresként. A vásárlók zöme sajnos nem olvassa el a feltételeimet annak ellenére sem, hogy piros nagybetűvel szedett felhívás figyelmezteti őket erre.
2012. jún. 28. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!