Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent miért ilyen bűn...

A torrent miért ilyen bűn lassú? :O

Figyelt kérdés
Mobilinternetem van ami 128 kb/sec letöltési sebességre képes. Nem régiben leszedtem egy torrentet egy olyan oldalról, ahonnan szabadon bármilyen torrentet lelehet szedni regisztráció és feltöltés nélkül. A torrentben egy 5 évados sorozat van, de nekem össz-vissz csak egy rész kell, így a többinél mindig arra kattintok, hogy kihagyás. A 128 kb/sec-nél 15,3 kbyte/seccel kellene töltenie, mégis maximum 5 kbyte/seccel tölt, de van mikor 1 alá is lemegy vagy is 0, akárhánnyal tölt. Miért van ez? Miért nem viszi a teljes sebességet? Tudom, hogy a 128 kb/sec se túl lassú, de 7 óra hossza alatt letudnám szedni a fájlt, de így 1 napig is eltartana, nem beszélve arról, hogy vszínűleg idő előtt megszakadna a letöltés. Sajnos más forrásból nem tudom letölteni azt a sorozat epizódot, így fontos lenne! Van vmi megoldás? uTorrentet használok.

2012. jún. 28. 09:43
 1/8 A kérdező kommentje:
128 kb/sec se túl *gyors
2012. jún. 28. 09:44
 2/8 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__23..


Elmagyarázná nekem vki mit jelent a portforwaldolni?


Nekem is routerem van, USB TP link MR3420 wi-fi router. Ezzel kell vmit csinálni?

2012. jún. 28. 09:48
 3/8 Racska1974 ***** válasza:

Nem tudom pontosan megmondani miért de a mobilnet nem igazán jó torrentezésre. (Számok ide vagy oda.)

A port forwarding egy kicsit összetett téma. Kell hozzá egy kis háttérismeret.

Alapvetően arról van szó, hogy a router blokkol elég sok mindent, ezért kell nyitni rajta csatornát azoknak a programoknak amiket alapból nem enged át.

A torrentezés esetében a routeren be kell állítani, hogy a programban beállított portokat átengedje.

A roter egyik oldalán az internetszolgáltató által megadott IP cím van a másikon a géped IP címe. Ez lehet fix vagy dinamikus. Tehát pl. nálam a torrent a 15000-es porton megy tehát a routeren beírom, hogy a gép IP címére érkező adatok a 15000-es porton jöjjenek be és utána e mennyének ki. Ha ezt nem teszem a torrent fennakad a routeren mert az blokkolni fogja.

Valahogy így: 15000 192.168.1.100 15000.

2012. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
először is próbáld meg úgy hogy az USB Sticket kiszeded a routerből és berakod a gépbe. Amúgy meg a mobilinternet az nem vezetékes internet, ott a megadott letöltési sebesség igazából semmit sem jelent de szerintem le vagy korlátozva mert 128 kilobit/s-nél sokkal gyorsabb a mobilnet. Melyik szolgáltatónál milyen csomagod van?
2012. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, le vagyok korlátozva, maximális sebesség nálam 1 MB/sec, mert lefedetlen terülten élek. 4 GB-s csomag van a T-Mobilenál, de a 128 kb/secet képes majdnem mindig tartania, legalább is a Mozilla Firefox letöltés vezérlőjével. Ha lassabb, akkor ott már gond van, olyankor megszokott szakadni a letöltés, van mikor még a szolgáltatás is elmegy, de szerencsére mostanában olyan már csak ritkán fordul elő, ha túl melegszik a router. Így is ezzel a korláttal is egy csomó filmet és sorozatot letudtam már tölteni, de torrentről eddig egy zenén kívül semmi mást nem tudtam leszedni.
2012. jún. 28. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
ha maximális sebességed 1MB/s akkor nem lefedetlen területen laksz :) Amúgy meg lehet hogy a t-mobile tiltja a torrentett ezért ilyen lassú.
2012. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tiltja? Miért tiltaná?
2012. jún. 28. 12:06
 8/8 A kérdező kommentje:
De am. lefedetlen terület, mert 3,6 MB/seces a modem meg ma már akár a 21 MB/secre is képes, de alap esetben minimum a 7,2 meg gyenge is a jel meg nem véletlen van routerre kötve, mert a gépnél nincsen egyáltalán térerő, szóval lefedetlen terület. :(
2012. jún. 28. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!