Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » -Ubuntu 9. 04- Internet...

-Ubuntu 9. 04- Internet probléma. Csatlakozva, de mégse?

Figyelt kérdés
Új Ubuntu-s vagyok, és miért van az, hogy amikor belépek, akkor kiírja, hogy 100%, connected, de amikor firefox-szal fel akarok menni internetre, akkor nem kapcsolódik sehova se. Valaki tudna segiteni?
2009. júl. 7. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom WiFi-s hálózatra csatlakozol, ha 100%-os connected-et írsz. Az ubuntu ezzel azt jelzi, hogy a hálózatra van csatlakozva, de ez nem jelenti, hogy adott hálózaton van internet is. Ha a router be van állítva, hogy az internetet kiossza a WiFi-re is, akkor van csak net.

Érdemes megnézi a routert, hogy hogyan van beállítva, vagy esetleg lefuttatnia router alapértelmezett "Wizard" ját, ami pár egyszerű kérdés alapján beállítja a hálózatot, és a WiFi-t.

2009. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy van net a hálozaton, mert a másik merevlemezen XP van, és azon WIFI-n van internet. Új vagyok még Ubuntu-ba. Egyik napról a másikba ment el az internet Ubunut-n.
2009. júl. 8. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Csak a FF mondja, hogy nicns csatlakoztatva az internet? vagy más internetet használó program is, pl pidgin?

Próbáld meg kábellel is csatlakoztatnia routerre, hogy akkor is ugyan ez van e.

Emellett, alkalmazások -> Kellékek - > Terminál

Ez a parancssor, itt lehet parancsokat kiadni, mint win alatt a commandpromt ban. Ha ott vagy, írd be: sudo ifconfig. Ez megmutatja neked a hálózati ezközök beállításait. Nézd végig, és ahol azt látod az első sorban hogy eth0 vagy wlan0, abban a bekezdésben nézd meg, hogy az ezköznek van e IP címe, gateway-nek a router ip címe van e bent. Mert előfordulhat, hogy valami nem jó

ha további kérdésed van, keress meg email-ben, vagy tudom még ajánlani az ubuntu.hu forumot

2009. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!