Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent az uTP?

Mit jelent az uTP?

Figyelt kérdés
Tudom hogy utp kábel de torrent-nél amikor a peers fülön mutatja a letöltőknek/feltöltőknek az ip-címét akkor a szögletes zárójelben mit takar az uTP Pl.: <ip cím>.pool.invitel.hu[uTP] Na itt mit jelent az uTP?

2012. jún. 20. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
UDP alapú átviteli protokoll, amit az µTorrent fejlesztett ki, semmi köze a kábelhez, Micro Transfer Protocol néven megtalálod neten
2012. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Átviteli protokoll


Micro Transport Protocol rövidítése

2012. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem pedig azt jelenti, hogy annál a szolgáltatónál van kábeles internet és UTP-s internett is.

És az a felhasználó a szolgáltató UTP-s internetjére gizetett elő.


Az UTP-s felhasználóknál nincs kábelmodem, hanem csak egy sima UTP kábel van behuzva a lakásba, amit rögtön be lehet dugni a gép hálókártyájába vagy a routerbe.


Szerintem.

Üdv.

2012. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 coopper ***** válasza:
*gizetett = fizetett
2012. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1,2 válaszoló köszi :) 3. válaszoló nem hinném hogy minden embernek UTP-s netje lenne ráadásul úgy hogy az invitelnek meg a t-home-nak nincs is ilyen netje.
2012. jún. 20. 17:51
 6/6 coopper ***** válasza:

Syia.


Igazad van, csak tippeltem.


Ezt találtam :


"Nem TCP/IP-n hanem UDP-n keresztül kommunikál egy uTP-nek elnevezett (micro transport protocol)protokollal. Ennek is szüksége van u.n. ACK-k ra, amivel jelzi, hogy rendben vagy hibásan érkezett az adat. A TCP/IP-nél elintézi ezt a windows, itt ezért nem látod a plusz forgalmat, de nem kell megijedned, az arányba ez nem számít bele. Mellesleg letöltéskor is van “feltöltésed”, még ha nincs is kinek feltöltened. Akinél a peerek fülön az ip címe után látod ezt: [uTP], azzal ilyen protokollal kommunikálsz, és ezt nem tudja kiszűrni az upc (egyenlőre)."


Üdv.

2012. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!