Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hány megás netem van? (többi...

Hány megás netem van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek hogy lehet az, hogy elvileg 5Mb/s net van bekötve, a speedtest.net viszont 9.8 Mbps-t ír ki letöltési sebességnek és 0,48 Mbps-t feltöltésinek? Elvileg ma hoznak új modemet, mert át lesz köttetve 25 megásra és szerettem volna megnézni, hogy eddig mennyit írt, hogy tudjak mihez viszonyítani. Ha letöltök valamit kb 1,16M-et ír ki a letöltő progi, eddig ez volt a leggyorsabb érték.
2012. jún. 18. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor az 10 MBit/s
2012. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha a szolgáltatónál azt írják, hogy névleges sebesség: 25 Mbit/s. Garantált: 10 Mbit/s, akkor ezek szerint már át is kötötték a 25 Mit/s-re? Bocsi az értetlenkedésért, csak nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz.
2012. jún. 18. 08:32
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:
Igen, a netsebességed nem (csak) a modemed határozza meg. Gondolom, a jelenlegi eszköz képes a 10mbitre, talán többre nem. A netsebességet a szolgáltatói oldalon szoftveresen határozzák meg.(Ezért nem is értem, mi a fene tart nekik egy ilyenen néha hetekig) :D
2012. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg 25 Mbit-et már beállították viszont a régi modemed csak 10 Mb/s -t tud. Ezért fogják cserélni. A modem csere után mérd majd meg.
2012. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a segítséget, az új modemmel már jó értéket mér.
2012. jún. 18. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!