Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook üzenet: "Az üzenetet...

Facebook üzenet: "Az üzenetet nem lehetett közzétenni ezen az Üzenőfalon. " Miért?

Figyelt kérdés
Mostanában többször előjött INDOKLÁS NÉLKÜL. Olyanoknél is, akiknek már sokszor osztottam meg. Balfsz van a fb informatikai gépezetében, vagy mi az oka???

2012. jún. 16. 13:07
 1/6 2xSü ***** válasza:

1. Milyen üzenőfalra akarsz írni? Sajátodéra? Ismerősére? Idegenére? Oldaléra? Csoportéra?


2. Mit tartalmaz az üzenet? Szöveget? Linket egy hagyományos oldalra? Linket egy Facebook tartalomra? Képet? Videót?


Pl. ha egy ismerősöd bejegyzését akarod linkelni egy publikus facebook oldalra, akkor az nem fog menni, ha az ismerősöd a bejegyzését úgy állította be, hogy azt csak az ismerősei láthassák.

2012. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy a szikár nemleges tényközlésen felül annyit miért nem képes kiböfögni a hibaüzenet, hogy "azért nem lehetett, mert...."

Amúgy egy ismerősöm által a saját üzenőfalán megosztott képet akartam megosztani egy haverom üzenőfalán. Na erre tenyerelt a pofámba. A saját üzenőfalamon meg gond nélkül megosztható volt.

2012. jún. 16. 13:16
 3/6 2xSü ***** válasza:

> Azt nem értem, hogy a szikár nemleges tényközlésen felül annyit miért nem képes kiböfögni a hibaüzenet, hogy "azért nem lehetett, mert...."


Mert nem akarom összegyűjteni és felsorolni mind az 1832 olyan esetet, amikor egy bejegyzés publikálására nincs lehetőség. Feltételezem te sem szeretnéd végigolvasni mind az 1832 ilyen esetet, és nem is tartom valószínűnek, hogy meg tudnád állapítani, hogy nálad melyik áll fenn.


Remélem most már érted…


> Amúgy egy ismerősöm által a saját üzenőfalán megosztott képet akartam megosztani egy haverom üzenőfalán. Na erre tenyerelt a pofámba. A saját üzenőfalamon meg gond nélkül megosztható volt.


Valószínű a képnél meg lett adva, hogy az illető ismerősei és ismerőseinek ismerősei láthassák a képet. Ebben az esetben ha a saját üzenőfaladra teszed ki úgy, hogy azt csak a saját ismerőseid láthassák, akkor nem csorbul a kép elérhetősége, hiszen a te bejegyzéseidet az ismerőseid látják, ami belefér az kép tulajdonosánál (nevezzük Aladárnak) az „ismerős ismerősei” kategóriába.


Ha viszont egy másik ismerősöd (nevezzük Bélának) üzenőfalán osztod meg ahol Aladár és Béla nem ismerősök, akkor bizony előfordulhat – és általában elő is fordul –, hogy Bélának van olyan ismerőse (Cecil), akinek nincs közös ismerőse Aladárral. Ebben az esetben olyan ember is láthatná a bejegyzést, aki nem Aladár ismerősének ismerőse, tehát csorbulna a kép adatvédelme.

2012. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Feltételezem te sem szeretnéd végigolvasni mind az 1832 ilyen esetet, és nem is tartom valószínűnek, hogy meg tudnád állapítani, hogy nálad melyik áll fenn. "


Nem, csak azt az egyet, ami az éppen inkriminált esetre vonatkozik!


"Valószínű a képnél meg lett adva, hogy az illető ismerősei és ismerőseinek ismerősei láthassák a képet. Ebben az esetben ha a saját üzenőfaladra teszed ki úgy, hogy azt csak a saját ismerőseid láthassák, akkor nem csorbul a kép elérhetősége, hiszen a te bejegyzéseidet az ismerőseid látják, ami belefér az kép tulajdonosánál (nevezzük Aladárnak) az „ismerős ismerősei” kategóriába.


Ha viszont egy másik ismerősöd (nevezzük Bélának) üzenőfalán osztod meg ahol Aladár és Béla nem ismerősök, akkor bizony előfordulhat – és általában elő is fordul –, hogy Bélának van olyan ismerőse (Cecil), akinek nincs közös ismerőse Aladárral. Ebben az esetben olyan ember is láthatná a bejegyzést, aki nem Aladár ismerősének ismerőse, tehát csorbulna a kép adatvédelme"


Ez így mind szép és jó, de az én ismerőseim, akik a saját üzifalam által láthatják, sokan nem ismerősei annak, akinek a képét megosztottam. Ilyenkor???

2012. jún. 16. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, tekintve, hogy semmi különös nincsen. Néha vacakol nekem is, utána jó lesz.
2012. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:

> Nem, csak azt az egyet, ami az éppen inkriminált esetre vonatkozik!



Na pont ezért kérdeztem rá, hogy milyen esettel van dolgunk. Mert akkor nem írom le, hogy miért nem tudsz pl. egy zárt csoport eseményének linkjét posztolni egy publikus oldalon, meg hogy miért nem tudsz mondjuk illegális tartalomra mutató linket posztolni, stb…

2012. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!