Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell beállítani a routert...

Tomekk kérdése:

Hogy kell beállítani a routert? -hogy fel tudjak tölteni.

Figyelt kérdés
Az a gondom, h évek óta torrentezek, és mióta megosztottuk a netet egy routerrral, azóta nem tudok feltönteni torrent klienssel. Ha fájl feltöltő oldalra akarok, akkor gond nélkül megy, de így nem. Ha jól tudom akkor passzív vagyok. Nem tudom mit tudnék csinálni, portot kellene e nyitni, vagy nemtom. Szal ezügyben szeretnék segítséget kérni.

2012. jún. 15. 12:26
 1/2 MaXXeGee ***** válasza:

Egy port FW-t kell beállítanod a routerben, egy fix ip címet a adni a gépednek, és a torrent kliensben beállítani hogy melyik tól-ig határon belül használhatja a portokat.

Konkrétabban azért nem tudom neked megírni, mert ez múlik a torrent klienseden, a routereden és a gép op rendszerén is, de ha van minimális informatikai rálátásod, a mellékelt kép alapján értelem szerűen menni fog.

De azért némi magyarázat. Amit kijelöltem, azt állítottam én be a torrenthez.

Az ip cím helyére természetesen a saját géped beállított fix ip címét írod. A torrent kliensed beállításai közt kikeresed és ugyanezeket a port értékeket adod meg.


[link]

2012. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Manapság nem foglalkozunk port nyitogatással, mivel az utorrent már réges-rég támogatja az upnp-t. Ezt kell bekapcsolnod a routerben, a használati útmutató leírja, hogy pontosan hogyan.
2012. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!