Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik sebesség a nagyobb a...

Melyik sebesség a nagyobb a neten?

Figyelt kérdés

Kolléganőm kapott ajánlatot a T-Home-tól, amiben kevesebb lenne a havidíja (eddig Digi-s csomagja volt 7500 Ft-ért). Ebben volna vonalas telefon is a TV és Internet mellé. 5300-ra csökkenne a havidíj a T-nél.


A net 5 Mbt/s lenne - ha jól írom. Nem tudja, hogy ez a mostanihoz képest lassabb-e, mert a jelenlegi szerződése 20/10-t ír (ez sem biztos, hogy pontos - inkább az árkategóriákat figyeljétek), de nem lát mértékegységet.


Hogy, milyen mértékegység szerint állapítják ezek meg a ténylegesen garantált sebességet és most a T ajánlata jobb-e? Köszi azok válaszát, akik tőlem többet értenek hozzá - szerintem csak ilyen van :))



2012. jún. 13. 10:50
 1/5 Antimod ***** válasza:
A 20/10-es nagy valószínűséggel 20 megabites letöltést jelent, ez ugye négyszerese a T-Home által kínáltnak. A tényleges sebességben persze már lehetnek eltérések, de szerintem baromira nem érné meg váltani.
2012. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érné meg váltani. A kolléganődnek a Digi-nél StartNet előfizetése van ami 20/10 Mbit/s.Ez ~4x-e a T-Home-nak.

A sebességben lehetnek eltérések(nem adja a maximumot,szakadozik..),nekem Digi.nél BaseNet-em van 40/20 Mbit/s.Szinte mindig adja a maximum sávszélességet,T-home-nél nem tudom,hogy-hogy van.

2012. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy most valóban ezen a sebességen netezik-e a csaj (felhívott és lehet, hogy csak a kategóriákat olvasta fel a szerződéséről, nem tudom. Az meg nem pontos támpont, hogy most "gyors" netje.), de létezik, hogy 1500-2000Ft-s különbséggel 4x-s netet adjanak Diginél?


Kiskunhalasiak vagyunk, nem tudom, itt mekkora sebesség elérhető egyáltalán, mert úgy tudom, hogy régiónként változik a kiépítettség miatt.

2012. jún. 13. 11:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!

Akkor az lehet a válasz, hogy a T valamennyivel kevesebbért, lényegesen lassabb netet kínálna, viszont vonalas telefont is adna hozzá?!

2012. jún. 13. 11:13
 5/5 Nadetényleg ***** válasza:

A szolgáltatók a max. letöltési/max. feltöltési sebességet adják meg fő paraméterként, az apróbetűs részben vannak ugyanezen sebességek garantált számai. Hogy melyik szolgáltatónál a valóság milyen közel van a maximumhoz hely-, szolgáltató- és szerencse függő.

A fogalmak részletes magyarázata itt: [link]

2012. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!