Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen a kábelinternet?

Milyen a kábelinternet?

Figyelt kérdés
Itt lakunk Debrecen leges legszélén és itt csak mobilinternet van. 16GB-os t-mobile mobilinternet. Gyors meg minden de 2 hét alatt lehasználjuk a 16GB-ot és utána kegyetlen lassú. Most valamikor húzták be az utcába a t-home kábelnetjét. Beszeretnénk köttetni a 25 Megabites kábelnetet de fogalmunk sincs mennyire megbízható ez a kábelnet. Mennyire tudná teljesíteni a 25 megabitet? Mennyire stabil? És muszáj hozzá kábeltv? mert a mostani UPC Direct TV-től nem akarok megválni.

2012. jún. 10. 14:10
 1/10 MaXXeGee ***** válasza:
Nem azért, de ha van UPC káveltévé, akkor szokott UPC kábelnet is lenni. Az meg nem rossz :) Vagy én értettem félre valamit?
2012. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
UPC műholdas tv van ( [link] ) Ha lenne UPC internet már rég bekötöttük volna :D
2012. jún. 10. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát általában tőbb mint 25mbs de az elején mig csak 6-7

fogyasztó van nagyon szakadozni fog mert csak egy ideglenes kis szerver van amikor már az a kis szerver nem birja akkor

egy nagy szervert betesznek és akkor már nem fog szakadozni

(Nekem is volt mobilnetem)

2012. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MaXXeGee ***** válasza:

Áhh értem. Mondjuk, nem hiszem hogy Debbe ne lenne valamilyen Wifis internet elérhetőség, de maradjunk az eredeti kérdésnél, a szolgáltató fel szokta tünteti, hogy az "eladott" szolgáltatásban mi a MINIMUM SZOLGÁLTATÁS.

Azaz mi az a sávszélesség amit mondjuk havi 80%-os rendelkezésre állási időben vállal a szerződésben. Ettől persze jobb szokott lenni, de ha mégsem és valami túlterheltség vagy gond lenne, nem támadhatók.

Pl 10mbites nethez tartozik egy 3mbites garantált minimum 80%-os rendelkezésre állási idővel.

Érdemes a szolgáltatónál utánaérdeklődni, hogy náluk milyen irányelvek vannak ebben a kérdésben. Ezt az ügyfélszolgálaton tudod megtenni.

Mert a példa amit mondtam, nem az adott szolgáltatóhoz köthető, csak provizórikus.

2012. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hali


Nálunk Békéscasba külvárosában vagyis a kertvárosban a Thome kábelnetje van és a 25 az tényleg 25 megabit.

Sőtt.... [link]


Szerintem megéri. Eléggé stabíl. A nagy viharokban is vígan netezek. A múltkor volt ,hogy ellopták a kábeleket valahol a megyehatárban és elment minden. Másnap reggelre már meg is oldották.

2012. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos még július vége augusztus elejéig tart a hűség a mobilnetre( 2 év volt) és addig még ki kell bírni valahogy de már nagyon kiváncsi vagyok milyen a gyors kábelnet :) Esetleg azt nem tudjátok hogy kell-e kábeltv hozzá?
2012. jún. 10. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

A csomag garantált sávszélessége 8 Mbit/s letöltési irányban, és 0,5 Mbit/s feltöltési irányban.

A garantált sávszélességet a jogszabály alapján az esetek 80 százalékában biztosítania kell a szolgáltatónak.

A gyakorlatban valahol 8 és 25 Mbit/s között lesz a tényleges sebessége, de a garantált sávszélességet stabilan és biztosan el fogja érni. Tehát legrosszabb esetben 8 Mbit/s-os interneted lesz.


Egyébként a UPC internet sem száz százalékig korlátlan, bár az ésszerűség határain belül nincs korlátozva a sávszélesség.

A szolgáltató Extrém használatnak tekinti, ha valaki havi 300 Gb-nál nagyobb adatforgalmat bonyolít, de ez a többszöröse a mostani 16 Gb-nak.


További részletek: [link]

2012. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kábeles net jelentősen megbízhatóbb, mint a telefon vonalas ADSL, illetve gyorsabb is. (+ A ping is alacsonyabb szokott lenni.)


Stabilnak valószínűleg elég stabil lesz és nem, nem kell mellé semmilyen szolgáltatást venni. (Bár érdemes egy helyről rendelni a TV-vel, mert úgy általában olcsóbb.)

2012. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nadetényleg ***** válasza:

Van a T-nek önálló internet csomagja is, pl. itt láthatod összegyűjtve őket:

[link]

2012. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nadetényleg ***** válasza:

Illetve egyéb szolgáltatók ajánlatát is látod itt: [link]

csak írd be az irányítószámodat.

2012. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!