Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Külső wifi antennával, netvadá...

Külső wifi antennával, netvadásszal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy 25 dBi -s antennát, N csatlakozósat,mivel van a közelben Wifi elérhetőség,nem védett hálózat.Nem tudjuk érzékelni itthonról,de telefonnal a helyek közelében igen...Hogyan tudnám megoldani,hogy fogjak vele jelet?Asztali számítógépem van,illetve egy Motorola SBV5121E kábeles modem korábbi internethez de nem is N csatlakozós hanem SMA.(nem hiszem hogy ez bármit is segít)Mi kellene hozzá?Nincs internet hozzáférés itthon.Köszönöm előre is

2012. jún. 4. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hogy nézz ki az a antenna?
2012. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép róla.így néz ki

2012. jún. 7. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:

háát...

ez ahogy a címben is van ez egy kínai gyártású gagyi yagi antenna.


véleményem az antennáról:

25 dbi kamu adat,mostanában valamiért nagyon nagy divat lett ilyen nagy értéket írni az antennákra.

valós nyeresége kb 12dbi sincs.

Tehát ez az antenna semmit nem ér,szinte.


amúgy hol vetted,és mennyi volt?(ha nem titok)


Internet hozzáférésről:

Motorola SBV5121E Kábel modem: egy sima modem,és nem SMA és nem N csatlakozója van,nem wifi-s.


Tehát nem alkalmas wifi befogásra,mert egy sima mezei modem,amit internet szolgáltatók alkalmaznak.

a csatlakozóba gondolom a net szolgáltató kábele ment bele.


Ajánlatom:

[link]


antenna:

Grid antenna,Vagy seltech yagi antenna,vagy 14dbi-s panel antenna.


Antennához vegyél majd hozzá RP-SMA-N csatlakozó

átalakítót mert ugye a tp-link Rp-sma csatlakozású a antenna N csatlakozású.

átalakító:

[link]


2. ajánlatom

Tehát vedd meg szerintem az antennát és az átalakító kábelt,és akkor tp-link ap helyett pedig Nagy teljesítményű,usb wifi adaptert ezekkel az adapterekkel több kilométerről is befoghatók a wifi-k:ú


[link]


[link]


Az külső antennát majd hozzá kell csatlakoztatni,és már foghatod is az ingyen wifit!:-)


amúgy én az usb adaptereset ajánlom!

kertes házban laksz?


Majd írj hogy hogy sikerült!:-)

2012. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm megtisztelő válaszodat :D

Kertesben lakunk igen.Nem volt drága, 3000 volt postával,ebay-ről.

Nagyon megfontolom amit írtál,főleg a 2. megoldást.

Mellesleg,van egy parabolaantennánk amit már nem használunk.Ha arra rászerelem akkor sem fogja jobban a jelet?Tudod nem olyan messze vannak a netek,és ha 12 dBi van az jelenlegi tudásom szerint duplája egy alap router antennának.

2012. jún. 8. 14:33
 5/13 anonim ***** válasza:

most kérdeztem meg a szakértőktől az antennát és tényleg nem jó semmire.


valós decibele szerintük:

5-6 dbi körül mozog.


tehát kertes házban lakol akkor egy grid vagy yagi vagy panel antennát raksz jó magasra a tetőre vagy egy árbócra,

akkor lehet hogy kilométeres távokat is lehet csinálni.

de ez függ a rálátástól.


a parabolás dolgot is kipróbálhatod,de csak a jel erősödik valamennyivel tehát lehet hogy nem fog sikerülni befogni a jelet.kilométeres távra alkalmatlan,szerintem.

2012. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ja,és az ebayről szerintem nem érdemes antennát rendelni mert azért ilyen olcsók mert kínai noname márkájú Sz@rok.


inkább érdemesebb a vaterán,vagy a apródon,hardveraprón,wireless-boltba,vagy a jófogás.hun.


Wireless boltól egy kis ízelítő:

Nagyon megbízható bolt,csak ilyen termékekkel foglalkoznak és egyik napról a másikra itt van a termék.

GLS futár szolgálattal szállítanak a költsége 1500 ft.

utánvéttel szállítanak.

2012. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kb milyen messze vannak a netek?
2012. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A vatera sem megbízható teljesen,van aki viszonteladóként funkcionál sajnos,és az ebayre alapozza a dolgot.

Arra jutottam,hogy eladom a wifi antennát és próbálok találni egy megbízható,általatok is ajánlottat.

A parabola rendelkezésre áll,azt is számításba veszem.Emeletes házunk van, és mivel az alföldről írok,1-2 akácfán kívül nem sok dolog zavarhat be.

Légvonalban nem több mint 100 méterre van a legközelebbi.De van 900 méterre is az a legmesszebbi.A 900-at robogóval mértem,a másikat saccoltam.

Köszönöm a segítségeket!!

2012. jún. 10. 00:38
 9/13 anonim ***** válasza:

a vaterán az eladó értékeléseit kell nézni.


ha 900 méter akkor yagi antenna.


én mindig hibátlanul megkaptam a terméket.

2012. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szóval ha veszek egy yagi antennát és összekötöm egy wifi adapterrel az is megoldható hogy telefonon/tableten netezhessek? Persze 3G-vel
2012. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!