Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha veszek egy routert fogok...

Ha veszek egy routert fogok tudni netezni? Lanon gondolom internetszolgáltató nélkül

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lanon akarsz netezni? Nem értem a kérdést.

A routerbe kötött egyéb gépeket eléred, illetve az összes gép eléri a netet. Másik pozitívum, hogy nem kell mindig csatlakozni, mert a router megteszi helyetted.

2012. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A router nem varázsdoboz, ami a semmiből internetet teremt. Arra képes - többek között - hogy egyetlen bejövő internetkapcsolatot többfelé elosszon. Ha viszont nincs internetkapcsolat, amit rákötsz, akkor csak egymást tudják rajta keresztül elérni a rákötött gépek, úgy meg nehéz nyomatni a fészbúkot.
2012. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy érted, nincsen semmilyen internet-előfizetésed, hanem veszel egy routert, azt bedugod a konnektorba, rákötöd a gépedet és így ennyi semmi más?

Így nem fogsz tudni netezni.

Legalábbis a routeren keresztül nem.

2012. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ide is írhatsz nyugodtan, nem kell nekem levelet küldeni.


A levél így szólt:

"Szia!

Úgy gondoltam,hogy nem kötök szerződést csak veszek egy wifit úgy nem lehet?"


A kérdésben még lanról beszéltél, most meg wifiről, egyre ködösebb nekem ez az egész.

De mindenesetre internet előfizetés nélkül a saját hálózatodon nem lesz internet.

2012. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Internetezni NEM fogsz tudni előfizetés nélkül és pont.


LAN-t, vagyis egy saját kis lokális hálózatot, amiben a gépeid elérik egymást viszont tudsz egy routerrel vagy egy switchel (esetleg hubbal) csinálni, de internet eléréshez ELŐFIZETÉS KELL.

2012. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam megveszem a varázsdobozt(wifit) lant a wifibe gépbe és netezek 300 mbit/s al
2012. jún. 3. 23:22
 7/11 A kérdező kommentje:
ASUS RT-N13U ez lett volna a varázsdoboz,de biztosan nem megy???
2012. jún. 3. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs előfizetés, nincs internet.


A belső hálózat a gépeid között független a nettől.

Azok között fogsz tudni fájlokat küldeni és játszani, de semmilyen weboldalt nem fogsz tudni megnézni és ez teljesen biztos.

2012. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a tisztelt kérdező lopni akarja a netet wifin keresztül,csak nem tudta rendesen kifejezni magát ezért tűnt ez az egész zavarosnak


Nos ha van olyan hülye szomszédod akinél be van kapcsolva a wireless mód és nincs jelszó rajta akkor van esélyed hozzá csatlakozni(Ha a routered tud ilyet egyáltalán)Persze csakis egy bizonyos távolságon belül

2012. jún. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem lopni akartam ,mert sosincs bekapcsolva mindegy
2012. jún. 4. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!