Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez elég lehet ahhoz, hogy...

Ez elég lehet ahhoz, hogy működjön a vezeték nélküli internet?

Figyelt kérdés
Csongrád megyében van több olyan vezeték nélküli szolgáltató, amelyik egy antennát szerel fel az előfizető házára, ami hasonlít egy műholdvevőre, de földi, főleg víz és egyéb tornyokra szerelt adókról szedi a netet. Egyetlen egy feltétele, hogy tiszta rálátás kell az adóra vagyis a toronyra. Én egy olyan helyen élek, ami fákkal van körülölelve. Ez miatt sajnos nem tudnak szolgáltatást biztosítani. Viszont az elmúlt napokban felmentem a háztetőre, ahol találtam egy rést a fák között és az egyik közeli falu víztornya látható, de csak akkoraként, mint egy gyufaszál. Ezen a tornyon van adó. Ez elég lehet ahhoz, hogy a szolgáltatás működhessen? Vagy a távolság ezt kizárja?

2012. jún. 1. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt csak egy szakember tudná megállapítani.Hívd fel valamelyik szolgáltatót és kijönnek,felmérik a terepet azt majd megmondják hogy mi a helyzet.Egyébként ha ilyet tervezel akkor ne a 2,4 GHZ-es szolgáltatást válaszd hanem az 5 GHZ-est mert a 2,4 szó szerint semmi nem ér
2012. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vtak már kint, de akkor nem találtak sehol se jelet. Viszont az említett ponton az említett rálátással nem próbálták. De nem hiszem, hogy ez miatt kijönne még1x a szolgáltató, mert az nekik fölösleges pénz kidobás, ami sztem nagy vszínűséggel nem működne.
2012. jún. 2. 00:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!