Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hosszú szövegből egy bizonyos...

Hosszú szövegből egy bizonyos karaktert tartalmazó szavak kiválogatása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy nyers adat txt-m, amiből csak a „@" karaktert tartalmazó szavakat kéne kiválogatni, az összeset és egyszerre.


Rendelkezésemre áll Excel, np++ és hasonlók.


A segítséget előre is köszi!



2012. máj. 19. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy C# fordítóval többre mennél. Beolvasod a fájl tartalmát egy stringbe, majd azt szóközök alapján felszeleteled (String.Split). Utána végigmész a tömbön, és amelyikben van @ (String.Contains), azt kiírod egy (tetszőlegesen tervezett formájú, pl. csv) fájlba, amelyikben nincs, azt átugrod. Fájl I/O nélkül kb. 3 sor, azzal együtt mondjuk 20. Megírása kb. 10 perc. A legutóbbi kérdésed óta legalább 100-at csinálhattál volna.
2012. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kicsit átfogalmaztam egyszerűbbre, és más témában tettem fel... mert most épp S.O.S. kéne a segítség.


Te pedig aki a C#-t javasolta, lennél oly kedves és megírnád nekem? Nem vagyok otthon ezen programnyelvekben, különben már rég megcsináltam volna akár php-ben is.

2012. máj. 19. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom megírni, mert jelenleg nem áll rendelkezésemre visual studio, jegyzettömbben meg nem állok neki, ha nem baj. Meg a morális határt meg kell húzni valahol.
2012. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát jó, bár továbbra is fenntartom, hogy fölösleges volt újra kitenni, de tessék.


Írtam egy pár soros Python kódot, amit megcsinálja ezt.

[link]


Python 2.7 ha van a gépeden, akkor csak futtatod és kész.

A "file.txt"-t fogja próbálni megnyitni.

2012. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jah még annyi, hogy csak a kimenetre írja simán, de ugye onnan könnyű kiszedni az eredményt, hogy ha konzolból futtatod, akkor csak a <scriptnev>.py után teszel egy "> kimenet.txt"-t és kész.


Tehát pl.:

olvaso.py > kimenet.txt


Ez akkor ki fogja tenni szépen a talált szavakat a kimenet.txt-be.

2012. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindjárt kipróbálom!
2012. máj. 19. 23:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, tökéletesen működik parancssorban! :)
2012. máj. 20. 01:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!