Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan vizsgálja meg pl. a...

Hogyan vizsgálja meg pl. a Youtube, hogy egy video szerzői jogi védelem alatt áll? Feltöltöttem egy videot és rögtön le is tiltotték emiatt.

Figyelt kérdés
Szóval hogyan tudja a youtube eldönteni, megállapítani, hogy egy video vajon szerzői jogi védelem alatt áll-e (pl. mozifilm) vagy saját alkotásom? Pl. egy DVD rip fájl tartalmaz valamilyen információt erre vonatkozóan a fájlban?

2012. máj. 17. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézik a híreket tudják hogy melyik mozfilm és hogy ilyeneket illegális feltölteni.Élő emberek vizsgálják át, ha erre vagy kiváncsi.
2012. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis, megadott digitális patternre keresnek, legyen az audio vagy video.
2012. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ez a digitális pattern az mi?

Mert pl. egy amerikai sorozatból 3 perces részt töltöttem fel és rögtön feltöltés után le is törölték. Egy angol sorozatból 3 perces rész meg hónapok óta fent van.

2012. máj. 18. 14:46
 4/5 Zero-G válasza:

Egy fityfenét élő emberek vizsgálják, képtelenség lenne a napi több ezer feltöltést így megvizsgálni! :-)


A második válaszadó mondja jól, valóban digitális pattern (minta) alapján folyik a vizsgálat, mely a Google-farmon lévő több tucat erőteljes gépen fut. Ezek a robotok (szoftverek) összevetik a filmgyártók, zenei kiadók értesítéseiben lévő jegyeket a feltöltött film- és hanganyagokkal. Nem túl régóta elterjedt a közhasználatban a technológia, de mára igen pontos.


A minta általi felismerést (képek esetén) talán legelőször a Picasa (Google) tette elérhetővé a nagyközönség számára. Ez az arcképfelismerés, már a Facebook is rendelkezik ilyen jellegű szolgáltatással. Aztán nincs 1 éve, hogy a Google bevezette a képazonosító eljárást (Google Képek), amikor egy pici, nem túl jó minőségű képre rá lehet keresni és néhány mp alatt kilistázza a találatokat, kicsitől a nagyig. Nem a fájlnév, vagy a kép exif adatai alapján teszi ezt, hanem "letapogatja" a képet akár az ujjlenyomat vizsgáló, vagy az írisz szkenner. És hát a videó is kép, mint tudjuk nálunk 24 képkocka másodpercenként.


A hangazonosítás technikája már korábban megvolt, gondoljunk csak a széles tömegek számára elérhető Shazam-ra, Midomi-ra, Audiggle-re, MusicID-re, SoundHound-ra...


Mindenféle dicsekvés nélkül, csak megemlítem, hogy 374 videó van feltöltve a csatornámra 2010 óta. Ezek legtöbbje zenei slideshaw-k, de van sok "élő" klip is. Még ma is jönnek értesítések egy-egy korábbi feltöltésem kapcsán, de általában csak el kell fogadnom a zenéhez, kliphez tartozó jogokat, melyet készséggel megteszek. :-) Jó pár letiltásom is volt, valószínűleg utólag kapja meg sok esetben a Google (Youtube) az említett digitális mintát a jogtulajdonostól.

2013. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!
2013. szept. 25. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!