Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Dell laptopom ma jött meg,...

Dempsey kérdése:

Dell laptopom ma jött meg, feltelepítettem minden drivert, de valamiért a kábeles netet nem ismeri fel, valaki tud segíteni, hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 18:41
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Hálózati kártya müködik ? (Eszközkezelő mit ir rólla ?)

Ha a hálókártya redben van akkor :


Milyen net ? Melyik szolgáltató ? PPOE vagy más fajta ?


Ha PPOE akkor a csatlakozási ikon rendben van-e ?


Router van-e ? Ha igen, milyen router ? Nincs-e véletlenűl a routerben MAC cim szűrés beállitva ?


Első nekifitásra ennyi.


Sok sikert.

Üdv.

2012. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Működik a háló kártya. öö.. nem tudom h PPOE, de mikor csatlakoztatom akkor nem kér semmi jelszót, magától csatlakozik. Nincsen router, adapterről megy. Ha más gépre dugtam rá akkor mindig felismerte a netet egyből.
2012. máj. 10. 19:15
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Csatlakoztasd a hálókártyához a net kábelt, majd próbáld ujrakérni az ip cimet a szolgáltatódtól a következők szerint :


Inditsd egy parancsort (cmd)


A parancssorba ird be szépen egymás után a következő 3 sort :


ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew


Aztán próbáld ki, hogy megy-e.


Ha nem megy, hivd fel a szolgáltatód kérdezd meg tőlük látják-e a modemet (ha van) vagy a gépedet.


Sok sikert.

Üdv.

2012. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem jó így se :( hibaelhárító azt írta, hogy nem kap IP-t vagy mi
2012. máj. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!