Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két routert hogyan tudok...

Két routert hogyan tudok összekötni?

Figyelt kérdés
Két routert szeretnék összekötni. Az egyik routerbe (TP-LINK) van bekötve az internet ami a modemből jön ki. A másik routerhez (TP-LINK) wifin keresztül kellene eljuttatni az internetet a másik szobába. Ez a router amelyre át kellene juttatni, TP-LINK TL-WR741ND amely tud WDS Bridget. Az a baj nem tudom, hogy ez a bridge megoldás hogyan működik, ezért kellene kis segítség. Segítségeteket köszönöm szépen előre is!

2012. máj. 7. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha ezt a leírást figyelmesen átolvasod, akkor ebben ott a válasz (Acces Point rész --> Bridge (Point to Point)).


ui.:

- Az újabb típusoknál már WDS Bridge néven van ez a beállítás, minden egyéb ugyan az.

- Az újabb típusoknál A WI-Fi AP kapcsolat titkosítását és a Wf-Fi bridge kapcsolat titkosítását külön jelszóval tudod ellátni. Minkét esetben akár a WPA2-PSK is játszhat, nem csak a WEP mint a régieknél.

2012. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Bocs, itt a link:

[link]


Ez lemaradt. :)

2012. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, de! Nem sikerül teljesen megcsinálni. Tegyük fel, hogy az a router amibe bemegy a net az a FŐ router és amire átviszem az AL router. Amikor wifin keresztül próbálok rácsatlakozni az AL routerre akkor a web kezelő felületét be tudom hozni, viszont azt írja nekem, hogy nincs internetkapcsolat.

KÉRLEK SEGÍTSETEK!

2012. máj. 8. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Az alrouter-en jkapcsold ki a DHCP-t, állítsd be rajta DNS kiszolgálónak és alapértelmezett átjárónak a fő router-t. 192.168.2.1
2012. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és bridge-ben vannak, vagy kábelen?
2012. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
dns kiszolgálónak és alapértelmezett átjárónak hol tudom beállítani? Ez egy TP-LINK TL-WE741ND router
2012. máj. 9. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
A webes kezelőfelületén DHCP menüpont. De szerintem egyszerűbb simán AP módba tenni, ha van olyan rajta.
2012. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!