Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom beállítani az...

Hogyan tudom beállítani az internetet?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot és nem működik rajta az internet. A régi gépemen kábel net van. Tegnap bedugtam a laptopba, akkor még simán működött. Ma már nem működik a net.
2012. máj. 2. 17:31
 1/8 djhell ***** válasza:
kapcsold ki wifit, akkor automatikusan átáll majd kábelnetre :) enyémmel is ez volt a probléma :)
2012. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de hiába kapcsolom ki, úgy sem enged fel.
2012. máj. 2. 18:43
 3/8 djhell ***** válasza:
routered van?
2012. máj. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis modem?
2012. máj. 2. 19:07
 5/8 djhell ***** válasza:

nem, a modem azt a szolgáltatótól kaptad, 1 gépen megy vele a net, a router azt az 1 bejövőt szétosztja (változó ez, wifire, kábelnetre vagy mindkettőre egyben)

nem lehet, hogy a szolgáltatód MAC szűrőt használ és csak azért megy 1 gépen? :)

szerintem ha nincs wifi előfizetésed akkor időközben vásárolj 1 routert és akkor nem kell a kábeleket ide oda dugosgatni...:D

2012. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig tegnap még jó volt a net laptopon is, utánna visszadugtam régi gépre, ott is ment, majd a laptopba és azóta nincs. :D
2012. máj. 2. 22:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát routert kell vennem?
2012. máj. 2. 22:21
 8/8 djhell ***** válasza:
nem feltétlenül, én csak tippet adtam, hogy a laptopot használni tudd anélkül, hogy az asztaliból kihúznád a netkábelt (ha wifis routert akarsz akkor az tipikusan a netet szétosztja 4 kábelesre és 1 wifire :) anélkül, hogy többet fizetnél, vagy lassulna a neted - tehát mindegyig gépen akár ugyanakkor is a max elérhető internetsebesség lesz -
2012. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!