Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tudok csatlakozni az...

Nem tudok csatlakozni az otthoni wifinkre, mi lehet a gond? IPaddel megy, laptoppal nem.

Figyelt kérdés
Rányomok, tölt egy kicsit és kiírja h nem tud csatlakozni. Újraindítottam a wifit, a gépet, letöltöttem wifi drivert, futtattam hibaelhárítást, de nem segít. Mit csináljak? Az informatikus se tudja megoldani.
2012. ápr. 29. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a laptopod nem támogatja az adott titkosítást, ami a routerben be van állítva. Vagy mondjuk a router N-only-ra van állítva, a laptop wifije meg G-s. Sok oka lehet,ennyi infóból ilyen messziről nem lehet megmondani.


Javasold annak a bizonyos informatikusnak, hogy...

1. Próbáljon más titkosítást használni, esetleg ideiglenesen anélkül is próbálja meg.

2. Talán a laptop hülye (szoftveresen), pár linux live CD-t is érdemes lenne megpróbálni.

3. Próbálni a laptoppal más wifire csatlakozni.

4. Próbálni a wifire más laptoppal csatlakozni.

5. Nézzen szét eseménynaplóban és efféle helyeken, talán le van írva, hogy mi a gond.

2012. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Más laptoppal csatiztam, se a wifi, se a laptop beallitasait ne valtoztattam az utolso csatlakozas ota.
2012. ápr. 29. 18:56
 3/13 anonim ***** válasza:

dobd ki a laptopot és vegyél még 5 ájpedet

az kell neked

2012. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom az otletet, de mar van vagy 25, most nem erre szertnek kolteni, hanem inkabb veszek 8 iphone-t hogy meglegyen a 30 ;)
2012. ápr. 29. 19:40
 5/13 anonim ***** válasza:

király vagy laci

dobj egy kis jutalomfalatot a házi informatikusodnak, mert elpatkol


(remélem van rá külön alkalmazás)

2012. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ööö...izé...gyökér vagy
2012. ápr. 29. 20:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáltál már a routeren csatornát váltani? Ha nálad nem változott semmi, elképzelhető, hogy valamelyik szomszéd kezdett el interferenciát generálni.
2012. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"ipaddel megy"


a csatornás elmélet itt véget ér

2012. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"a csatornás elmélet itt véget ér"


Nem feltétlen. Egyrészt más az eszközök távolsága, más az antenna mérete, és nem is feltétlen ugyanazt a 802.11 szabványt használják, azaz másként reagálhatnak az interferenciára.

2012. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem feltétlen"


majd meglátjuk


képzelem milyen informatikus lehet ott..

2012. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!