Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilnettel kapcsolatban...

Mobilnettel kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Telenoros mobilnetem van a laptopon/Flexi/.

Alföldön lakom tanyán ahol csak edge a lefedettség. De légvonalban kb 5 km-re van tőlem Szank településen a telenor hipernetképes tornya. A modemem huawei e169 de másikat is be tudok szerezni, a lényeg hogy gyorsabbá tudjam tenni a netet. Modemre irányított yagi antenna kötésén gondolkozom csak az a baj vele hogy nem biztos hogy elég magasra tudom tenni hogy egy az egyben rálásson a toronyra, mert erdő is van köztünk. Segítséget, ötleteket kérek légyszíves.Ha antennát kellene pluszba rádugnom milyet és honnan? Nagyon köszönöm.



2012. ápr. 28. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
meny a háznak a legmagasabb ponjára :D é csinálj valami leárnyékolot ami a mobilfrekvencia sugarait a torony feléírányitja van 1 olyan anyag ami elég jol le árnyékol csak a neve nem jut eszembe :S majd utána nézek és írok :D
2012. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt az árnyékolót úgy képzeljem el mint pl egy tölcsér és a közepén a modem? Vagy nyitottabb mint egy parabola? Esetleg ha megtalálod az anyag nevét küldenél egy kezdetleges rajzot hogy mégis hogy képzelejem el? Várom még a válaszokat. Köszi
2012. ápr. 28. 20:33
 3/9 A kérdező kommentje:

Esetleg egy ilyen logaritmus antenna [link]

segítene meg persze egy fme-crc9(smb)kábel az antenna meg a modem közé? Leküzdené azt az 5km-t /fákon át vagy felett/?

Mert megvenném de nem szivesen dobnám ki azt a pénzt ha nem ér semmit. Köszönöm

2012. ápr. 28. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
nézd meg a lefedettségi térképet. Ha esetleg éppen beletartozol a 3G lefedettségbe akkor bemehetsz a telenorhoz és ebben az esetben biztos segítenek neked de ha tőled 5 km-re DC-HSPA+/HSPA+ lefedettség van akkor lenni kell nálad 3G-nek.
2012. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úton 7kmre van a torony légvonalban kb 5km. nincs 3G-m. Kézin keresem Telenor 2G, T Mobil 2G, Voda 2G+3G is van.

Ha átállítom csak wcdma-ra semmi net.A telenornál adtak egy maszek szerelőnek a tel számát aki 25-30 ezerért az általam említett hasonló eszközökkel megcsinálja a hipernetet. A torony 21 mbit-es. Az nem lehet hogy a modemem belső antennája gyenge? Másik modem esetleg ami erősebb? Csak EDGE van nálam max jelerősségen.

2012. ápr. 28. 22:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma elmentem a toronyhoz és onnan indultam el hazafelé közben többször megálltam és néztem a jelet. 4km-ig rá is láttam szabad szemmel is ment is a net gyorsan. A maradék kb 1km-en nem láttam rá mert jól eltakarják a fák és véletlen sincs 3G.Találtam ma a neten 1 kis antennát 5m kábellel 11dbi nyereségű jelerősítő antenna. Ez megoldás lehet esetleg? Vagy esetleg más ötlet? Nem hiszem el hogy nem lehet valahogy megoldani. Kérlek segítsetek.
2012. ápr. 29. 23:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem: [link]
2012. ápr. 29. 23:10
 8/9 anonim ***** válasza:
igen,próbálj meg valami erősebb antennával fogni a 3G-t de mindenképpen úgy hogy az antenna jó magasan legyen, azaz úgy rálásson a mobiltoronyra hogy nincsenek útba a fák. Amúgy meg ha jól tudom a vodafone most elég sok helyen kiépítette a 3G hálózatát és ahogy írtad nálad is van, lehet érdemes lenne elgondolkodnod a szolgáltatóváltáson.
2012. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nézd meg ezt a térképet: [link] válaszd ki a térkép alján a 3G-t és nézd meg hogy majdnem egész Magyarországon van 3G lefedettsége a vodafone-nak. Én egyáltalán nem akarlak rábeszélni a váltásra de ezt tartom ésszerűnek. előző válaszoló voltam
2012. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!