Melyik honlapkészítőt ajánljátok és miért? A domain hogy fűződik a weboldal készítéshez? Valaki magyarázza el nekem legyen szíves!
A domain valóban egy internetes cím, ami áll egy 1-63 karakter hosszú, számokat és angol betűket tartalmazó cimkéből és egy ponttal elválasztott tld subdomainből. A tld lehet net, com, org, hu, sk, ro, it....stb ezeket ismered.
A neveket (pl: valami.hu) pénzért lehet regisztrálni a regisztrátor cégek weboldalán. Ki kell tölteni egy nyilatkozatot két tanu jelenlétében és visszaküldeni nekik e-mailben, faxon vagy postán. A regisztráció lefutása 1-4 hét. Van egy várólista a domain.hu oldalon, ahol megnézheted sorra került-e már a te címed.
Egy ingyenes vagy fizetős tárhely szolgáltatónál regisztrálsz egy tárhelyet, ahová a weboldalad feltöltheted. Ha él már a domain címed, akkor kérheted őket, hogy ezentúl ez a cím a regisztrált tárhelyre mutasson.
A wordpress, joomla, drupal, e107 .. stb nem külön weboldalak. Ezeket CMS-nek nevezik, ami egy alapot nyújt a weboldaladnak. Ez egy üres sablon, amit megtölthetsz tartalommal. Némely tárhely szolgáltatónál be lehet jelölni, hogy már alapból legyen fönn valamilyen CMS.
Nem kötelező ilyen CMS rendszert feltenni, saját weboldalt is készíthetsz kútfőből. Ehez viszont ismerned kell legalább a HTML nyelvet. Ezen felül még jó ha tudod: CSS, PHP, Javascript, MySQL.
Az internetre csatlakozó eszközök IP címük alapján azonosítják egymást. Egy időben mindenkinek különböző IP címe van. Az eszközökben természetesen benne vannak a szerverek is, teszem azt az iwiw szervere. Mindent IP cím alapján lehet elérni. Az iwiw (egyik?) szerverének IP címe 84.2.37.73 Ha ezt beírod a böngészőbe, megnyílik az oldal.
Hogy ne kelljen számokat megjegyezni, helyette inkább sokatmondócímeket, bevezették a Domain neveket. Ezek hozzá vannak rendelve az IP címekhez, ezért ha www.iwiw.hu-t írsz be, akkor át leszel irányítva az iwiw oldalára.
Ha szeretnél saját domaint, létezik domainregisztráció. Ez pénzbe kerül, ezért kaphatsz .hu, .com, vagy mindenféle más szokásso végződést. (Kivéve néhányat, a .gov például a kormánnyal kapcsolatos oldalak végződése). Ez csak akkor jó, ha nem dinamikus, hanem állandó IP-d van (különben nem tudnának csatlakozni).
Vannak olyan szerverek, ahol ingyen kaphatsz tárhelyet, és domain nevet a saját oldaladnak. Ilyenkor vagy tesznek egy hirdetést az oldalat tetjére (mint az atw), vagy/és a domain nevében benne lesz a szerver neve. xyz.wordpress.hu, xyz.atw.hu
Vannak, ahol előre elkészített sablonokat szabhatsz testre, mint a wordpress. Ide blogokat lehet készíteni, folyamatosan frissülő híreket, stb-stb... Ezeket az oldalon online módosíthatod felhazsnálóbarátan.
Van, ahol a tesljesen egyedül felépített oldaladat is felteheted, mint a www.atw.hu.
Nagy az egyetértés. :D
De ha nem akarsz domaint, csak hogy elérhető legyen az oldalad, telepíthetsz egy webszervert, és IP cím alapján bárhonnan el tudják érni a lapot. (Ha be van kapcsolva a gép, in internetkapcsolat, és üzemel a webszerver.)
Reklámokat a Google Adsense-vel tudsz kirakni oldaladra.
Mondjuk előtte előzetesen ellenőrzik a weboldaladat, hogy nem-e jogsértő/pedofil/illegális/pornó/GPT.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!