Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azt szeretném tőletek megkérde...

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mire jó a dyndns? Az valami olyasmi mint a hamachi, csak nem kell hálózatba belépni hanem csak be írod, csatlakozol és kész?

Figyelt kérdés
dyndns.hu
2012. ápr. 24. 17:58
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt olvastad ? > [link]


Magyarul, ha dinamikus IP-d van (minden internethez csatlakozáskor más IP-t kapsz) akkor egy távoli gépről csak akkor találod meg az ottholi gépedet (otthoni web, ftp server, távsegitség stb), ha tudod az IP-jét, ezt hidalják át az ilyen Dinamikus Domain Name Serverek. Kapsz egy saját Domain nevet pl (engepem.dyndns.hu) és ezen keresztül tudsz csatlakozni a gépedhez.


Egy kis segédprogram gondoskodik arról, hogy mindig élérhető legyen a géped a megadott néven.


Üdv.

2012. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam d nem sokat értettem meg belőle :D Akkor ez arra is jó, hogy szervert futtassak? És akkor ez non-stop fog menni?
2012. ápr. 25. 06:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Metin2 és Minecraft szerverre gondolok.
2012. ápr. 25. 06:55
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez nem arra jó, hogy szervert futtass.


Ez arra jó, hogy ha az otthoni gépedből készitesz egy szervert (mindegy milyen szervet) akkor azok akik szeretnének csatlakozni a szerveredhez (otthoni gép) nem kell nekik 190.173.81.223 számok alapján csatlakozgatni, (ami, ráadásul minden egyes internetre való csatlakozáskor változik, ha dinamikus az ip-d) hanem simán tudnak az engepem.dyndns.hu cimen (vagy amilyen cimet regisztrálsz magadnak) kapcsolódni a szerveredhez ( otthonii gép).


Üdv.

2012. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostmár értem.Köszi.
2012. ápr. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!