Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet facebookon...

Hogyan lehet facebookon közösséget létre hozni?

Figyelt kérdés
és nem oldalt szeretnék amiben megvannak a tagok hanem pl. ilyen idézetek vagy képek vagy tudom is én ! hanm olyat hogy lájkolhatják az oldalt az emberek ilyent és ne lássák hog én csináltam !!
2012. ápr. 13. 14:20
 1/8 2xSü ***** válasza:

Nézzük. A Facebook terminológiával oldalnak hívott tartalom esetén lehet lájkolni az oldalt és nem látja senki, hogy ki csinálta az oldalt (hacsak ezt külön nem teszed ki). Tehát minden általad felsorolt szempont alapján az oldal megfelelő forma a tartalom megosztására.


(Persze előbb érdemes megtanulni helyesen írni, érthetően fogalmazni.)

2012. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

te meg gondolkodj mi előtt beszélsz a nagyvilágba mert kérlek szépen az oldalba muszáj tagokat választan mert ha nem választasz nem engedi meg csinálni zsenikém !!

akkor inkább ne beszélj amikor az agyad nincs beszélő viszonyba a száddal

2012. ápr. 13. 16:16
 3/8 2xSü ***** válasza:

Hátrább az agarakkal!


Csoport – csoport, tehát nem oldal – esetén szükséges tagokat választani, ez valóban így van. Oldal esetén nem szükséges tagokat választani, sőt nincs is rá mód, hiszen egy oldalnak nincsenek „tagjai”, csak „kedvelői”, más szóval „lájkolói”. Oldal esetén maximum oldal ajánlót tudsz küldeni másoknak.


Több csoportot, oldalt vezetek, sőt alkalmazásokat is készítettem, informatikus vagyok, van némi tapasztalatom a Facebook használatával, működésével kapcsolatban.


De ha nagyon úgy érzed, hogy igazad van, akkor kezd el létrehozni az oldalt ( [link] ), aztán küldj már egy screenshotot, hogy hol kéri a „tagok” hozzáadását.

2012. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
(Pontosítok. Nem „oldal ajánló” a jelenlegi hivatalos fordítás, hanem „meghívó”.)
2012. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nekem nem oldal kell hanem közösség és eszt szépen magyarul le van írva
2012. ápr. 13. 16:57
 6/8 A kérdező kommentje:
és én is pontosítok nekem közösség kell nem közösségi oldal ha ezzel jönnétek !!!
2012. ápr. 13. 17:05
 7/8 2xSü ***** válasza:

A közösség elég tág fogalom. Az oldal is egy alközösség a Facebookon belül, hiszen a bejegyzések révén egy közösség tagjai tudnak egymással kommunikálni, a hozzászólásokon keresztül. Persze ez egy nyitott közösség, bárki csatlakozhat hozzá. Nem tudom, neked pontosan miben különbözik ez a saját „közösség” fogalmadtól.


A kérdésben leírtál két kritériumot, valamint még egyet látok a válaszodban. Az írásodból ez derül ki:

- A látogatók lájkolhassák az így létrehozott valamit.

- Ne lássák, hogy ki hozta létre az egészet.

- Ne kelljen tagokat hozzá meghívni.


Ezeknek a kritériumoknak a Facebook oldal tökéletesen megfelel.


Esetleg írd le, hogy pontosan miért nem felel meg a Facebook oldal a te céljaidnak. Esetleg írd le, hogy konkrétan mit akarsz megcsinálni, milyen tartalmat akarsz létrehozni, stb…


* * * * *


A Facebookon alapvetően háromféle közösségi tartalom létezik.


1. Oldal

Nincsenek tagja, csak lájkolói. A felhasználók maguk döntik el, hogy csatlakoznak-e a kedvelésükkel (lájkukkal) az oldalhoz, vagy sem. Az oldal nyilvános, bárki kedvelheti, olvashatja. Bizonyos alapszolgáltatásokkal és beállítási lehetőségekkel rendelkezik. Az aloldalak un. Page Tab alkalmazásokkal bővíthetőek.

Az oldal valami általános dolog gyűjtőhelye, ami egy adott témáról szól. A lényeg a témán, a tartalmon van, a közösségi funkciók ennek alárendeltjei.


2. Csoport

Itt a fő hangsúly a csoporttagok közötti kommunikáción van, minden szolgáltatás ehhez kötődik. Némileg korlátozottabb, mint az oldal, pl. nem lehet alkalmazásokkal bővíteni, az csoportleírás is háttérbe szorul. A csoportnak tagjai vannak, a tagság minden esetben az adminisztrátorok jóváhagyása esetén válik csak aktívvá. Háromféle csoport van:

- Nyitott: A csoport falát bárki láthatja, bárki kérheti a csatlakozását a csoporthoz. A falra írni, kommentálni csak a tagok tudnak.

- Zárt: A csoport falát idegenek nem olvashatják, csak a tagok. Viszont a csoport kereshető, látható, a leírása olvasható, bárki küldhet csatlakozási kérelmet.

- Rejtett: A csoport az idegenek számára láthatatlan, nem kereshető. Nem is lehet a csoporthoz csatlakozási kérelmet küldeni. Kizárólag az adminisztrátorok adhatnak hozzá tagokat.


Csoport esetén be lehet állítani, hogy értesítést küldjön bármely tag falra írásáról, sőt akár minden kommentről. (Emailben, illetve a Facebook fejlécben a Földgömb ikonnál.) Ezzel szemben az oldalra írt bejegyzések csak a Facebook főoldalon jelennek meg, azok is csak akkor, ha azt az oldal nevében hozták létre.


3. Alkalmazás

Nem hiszem, hogy nagyon be kell mutatni. Itt lehet gyakorlatilag megvalósítani mindent, ami az előző kettőbe esetleg nem férne bele, mert speciális működést igényel. Ezeknek is van pár altípusa, de ebbe inkább most nem megyek bele.

2012. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy facebook csoportot szeretnék létrehozni, társasházi közösséget, van némi facebook ismeretem, de nem tudtam arra rájönni..hogy egy csoportot csak egy felhasználó hoztat e létre, vagy hogyan? zárt titkos, vagy nyilt ezeket a módokat ismerem. Láttam més közösségi csoportot, de nem láttam ki hozta létre? Azt pl hol található? Köszi a segítséget üdv
2017. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!