Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ADSL kapcsolatnál az adott...

ADSL kapcsolatnál az adott felhasználónévvel és jelszóval csak a hozzá tartozó előfizetői vonalon tudok bejelentkezni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
persze
2012. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szolgáltatótól függ, lehet, hogy másik helyen is működik, ahol ugyanaz a szolgáltató.


De egyszerre csak egy helyen lehetsz bejelentkezve.


Elméletileg több helyen is bejelentkezhetnél, technikailag nincs akadálya (ha a szolgáltató nem tiltja), de én az elmúlt x évben, informatikai szolgáltatóként még soha nem láttam olyat, hogy több helyről ugyanazt a felhasználót beengedték volna.

2012. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Bizonyára kijavít majd valaki, ha tévednék, de én úgy tudom, hogy ADSL esetén a szolgáltató oldalán is szükséges a megfelelő berendezés üzembe helyezése.


Tehát csak úgy egy másik vonalról nem tudod használni az ADSL szolgáltatást, csak abban az esetben, ha az adott vonalon amúgy is van ADSL szolgáltatás. Ott is olyan sávszélességgel, amilyen sávszélesség az adott vonalra engedélyezve lett.


Ha nem így lenne, akkor a fekete piacon lehetne jó pénzért ADSL modemeket venni olcsón, és fórumok tömkelege szólna arról, hogy egymással megosszák az innen-onnan ellopott ADSL szolgáltatáshoz tartozó jelszavakat.


A jelszónak inkább vonallopás esetén, illetve több felhasználós környezetben van jelentősége.

2012. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké. Igazából egy ismerősnek nem megy a nete,mert valamit elállított és mondtam neki,hogy ne hozza nekem a gépét,mert ezt jobb helyben megoldani a fenti okok miatt. Csak ellenőrizni akartam,hogy nem mondtam-e hülyeséget..
2012. ápr. 11. 09:09
 5/5 2xSü ***** válasza:
Nem mondtál hülyeséget. Ha személyesen mész el hozzá, akkor ugye csak megkínálnak egy üdítővel, vagy valami. Ha viszont ő hozza a gépet, akkor ez elmarad, sőt esetleg neked kell őt megkínálni egy kávéval pl. :-)
2012. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!