Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerinted is leáldozott az...

Szerinted is leáldozott az iWiW-nek?

Figyelt kérdés
A Facebook jobb?
2012. márc. 22. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

már nagyon rég


Korábban a Myvip nyomta le, most a Facebook

2012. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak másak a trendek. 5 vagy 10 év múlva ugyanúgy megkérdezné valaki, hogy mi az a Facebook, mint most azt, hogy mi az a Myvip például.


Minden oldalnak van egy felfutási, egy hype, egy kifutási időszaka. Az iwiw már kifutott, a facebook még hype, de ezt valahol Zuckenberg is nyilatkozta, hogy most ütik a vasat, amíg meleg, mert nincs örök életű oldal.

2012. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
réges rég leáldozott.
2012. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én használom,nem mindenki lájkb#zi.....
2012. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Facebook nemcsak a lájkokról szól...:) Egyébként én is használom az iWiW-et 2006 óta.
2012. márc. 22. 09:45
 6/10 2xSü ***** válasza:
100%

#1: A MyVIP soha nem nyomta le az iWiW-et. Lehet, hogy a környezetedben, vagy akár a korosztályodban ez a helyzet, de globálisan nézve ez nem így van. Lásd: [link]


Az iWiW volt ugye az első magyar rendszer. A MyVIP bár több funkciót tudott időben felmutatni, túl későn érkezett és a hibák, kiesések, lassulások, meg ezer más ok miatt nem sikerült megdöntenie az iWiW-et.


A Facebooknak azért sikerült, mert nemzetközi oldalról van szó, az alkalmazásokkal elég erős extra szolgáltatásokat tudott adni. Az egész oldal sokkal inkább közösség, kommunikáció-centrikus. Az iWiW kapacitás és sebességproblémák miatt szépen lassan veszítette el a látogatókat. A Like gomb, a mobilis kliensek is, az oldalak, csoportok hatékony kezelése is hozzásegítették a „hatalomátvételhez”. Az iWiW túl későn kapcsolt. Azóta próbálja a Facebook funkcióit átvenni, de valahogy nem sikerül neki olyan hatékonyan.


Mára az iWiW nem tud pluszt felmutatni a Facebookhoz képest. Ez egyébként csak részben az iWiW hibája, hozzájárulnak a szokások is. Pl. sok ember azt unta meg, hogy iWiW-en a személyes beszélgetés ment az üzenőfalon, míg a mindenkinek szóló üzeneteket küldték el személyes üzenetként. (Fordítva, mint ahogy logikus lenne.) A Facebookban vannak ugyan funkciók, amik ösztönzik a felhasználót, hogy mindent arra használjon, amire való, de azért ez részben szokás dolga is.


A Facebook nagyon sokáig nem fog eltűnni. Ahhoz túlságosan globálissá, monstrummá vált. Maximum egy sokkal jobb, esetleg árukapcsolt szolgáltatás tudná letaszítani a trónról (mint ahogy az MSN taszította le anno az ICQ-t, vagy az IE a Netscape-et.). De úgy látszik egyelőre nincs ötlet sem erre. A Google azért elég sanszosan ment neki a Facebooknak, de úgy látszik a Google+ -nak sem sikerül átvenni az első helyet.


A Facebook viszont szépen szeletet hasít más területen is. Egyre többen használják a Facebook kommunikációs lehetőségeit email, MSN, sőt SMS helyett is.


Én úgy látom, hogy a Facebook egyfajta új, központosított része lett az internetnek. Minden oldalon ott a Like gomb, lassan minden cégnek, oldalnak van Facebook oldala is. A Facebook nagyon sokáig meghatározó lesz, mint ahogy a keresésben a Google, vagy az oprendszereknél a Windows.


Igen, van hype hatás is, de ennek ellenére azért komoly racionális érvek is vannak a Facebook mellett. A Facebooknak nagyon el kell rontani valamit, a konkurenciának meg nagyon észnél kell lenni ahhoz, hogy átvegye tőle a hatalmat.


Pl. a Google+ szerintem leginkább a bevezetés módjával rontotta el a dolgot. Nagyon sokáig működött a rendszer meghívásos alapon, így aki kipróbálta, az alig talált ismerőst, így természetesen gyorsan kiábrándult belőle. Aki meg nem kapott meghívót, az meg a „savanyú a szőlő” alapon indult neki egyfajta előítélettel. Mire nyilttá tették a rendszert, addigra kb. mindenki elkönyvelte, hogy a Google+ szellemváros, nincsenek fent ismerősök, stb… Addigra a dolog újdonsága, varázsa is eltűnt, az emberek nem rohanták meg a G+ -t, hogy kipróbálják, mert nem volt már hírértéke a dolognak. Ha jobban csinálták volna, pl. a Chrome-ot felvértezték volna G+ funkcionalitással, akkor sokkal nagyobb részt tudtak volna szakítani a piacból.

2012. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

The Clown:

Rajvip sosem nyomta le az iwiwet. Iwiwet többségében 20 év fölöttiek használták. Egyébként 40 fölötti magyarok közül ma is többen használják, mint a facebookot. Rajvipet meg 10-18 év közöttiek használták leginkább.


Egyébként eleve más koncepció volt az iwiw és a facebook, ezért adta meg a kegyelemdöfést végül az iwiwnek az, hogy facebook szerű felületet csináltak neki. A facebook az aktív kommunikációról szól, az iwiw pedig az ismerősök és elérhetőségeik megtalálásáról, profiljuk nézegetéséről szólt (a facebook ebben eleve sosem volt jó a szegényes keresési funkció miatt, plusz az új profiloldallal eleve más elvet tesz előtérbe, hiszen a megosztott adatok helyett a kommunikációt helyezi ott is középpontba).


Amúgy elsősorban persze a Facebook azért verte le az iwiwet, mert nemzetközi. Nyilván amíg nem volt magyar verziója, addig itthon erre esély sem volt(most is nagyon szar amúgy a magyar, én azóta is angolul használom).


Egy érdekesség, én nemrég ránéztem a rajvip profilomra, amit már vagy 5 éve nem láttam, és van Facebookon megosztás gomb.

2012. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mára az iWiW nem tud pluszt felmutatni a Facebookhoz képest."


Azért a részletes keresés szerintem ilyen, mondjuk nemrég néztem, és az is szarabb lett, mint régen volt. Pl. iwiwen anno meg lehetett találni a debreceni 33 és 35 év közötti Kovács Pistát, erre Facebookon csak akkor van esélyed, ha eleve sok közös ismerősötök van.


Valamint ha az új profilt kötelezővé teszik, volt róla szó, akkor elveszíti azt a jelentőségét is a facebook, hogy időnként ránézhettél mások adatlapjára is, mert ezen információk elérése sokkal nehezebbé válik. Ezzel még kommunikáció centrikusabbá válik, mint eddig volt.


A Facebook szerintem sem fog mostanában eltűnni. Túl sok dolog épül már rá. Szinte nincsen oldal, amelyik ne használná a Facebook API-t. Egy webprogramozónak is alap már, hogy ismerje a Facebook API-t, ahhoz hogy később átálljanak másra, komoly újdonságok, és a Facebook lemaradása kellene.


Egyedül a Google+ vehetné fel vele a versenyt, ha nem lennének olyan töketlenek a fejlesztői. Pedig van pár dolog, amellyel a G+-hoz köthetők a felhasználók, például a Gmail, Google Documents, Google Maps, de ami a legütősebb lehetne, ha tényleg megvalósulna, az a koncepció, amely szerint a Google a találatoknál figyelembe venné a lájkoknak megfelelő +1-eket.

2012. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"5 vagy 10 év múlva ugyanúgy megkérdezné valaki, hogy mi az a Facebook"


A poén hogy olyan 2 éve még tőlem kérdezték ismerősök h "mi az a facebook?"...aztán mindegyik rajta lógott.


De már FB-nál is azt mondom hogy kezdenek felnőni az emberek, és ésszel használni azt, legalábbis az ismerősi köröm, akik meg nem, azoknak a hülyeségeit könnyen ki lehet zűrni, újabb jó pont.


IWIW-em régebben volt, de még FB előtt letöröltem, mert feleslegesnek tartottam, RajVIP meg nem volt egy megízható dolog, minden kamus tudott oda regisztrálni.


De tény hogy manapság a Facebooknak nem lehet ellenfele az iwiw.

2012. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mukedli89 :

Azért nekem iwiwen is volt fékem.

2012. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!