Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen filmeket válasszak...

Milyen filmeket válasszak letöltésre, hogy az 16:9 képarányú tv-n ne kocka legyen?

Figyelt kérdés
Többféle méretben lehet, meg sokminden van a film után írva (én ilyenekre gondolok, hogy "biztone", dvdrip, stb.) Nem tudom mit jelentenek, ezért kérnék segítséget. Vagy a méretet kell nézni?
2012. márc. 16. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az h "biztone" sztem olyan mint a játékoknál a Reloaded stb, szal a csapat aki készítette a torrentet, az ő nevük.

A dvdrip az azt jelenti h rendes dvdről lett lekonvertálva avi-ba.

Sztem mindenképp nézd a méretet, bár a mai filmek általában már 16:9-es arányúak. De ha HD tv-d van, akkor ajánlott 720 vagy 1080-as filmeket töltened. Persze ez attól függ h HD Ready a tv-d, vagy Full HD.

2012. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
HD ready tv-nk van. Én buta vagyok ezekhez a dolgokhoz, le tudok tölteni, megtalálom azt is hogy magyar leygen, de többet nem értek hozzá. Ezeket a számokat amiket írtál hol találom a torrent oldalakon? Akkor inkább 4 GB-os filmet töltsek. Mert eddig az 1-1,4 GB köztire törekedtem, hogy több film férjen. Vagyis inkább a mesék a lényegek, mert a gyerekeimnek csinálom, hogy tudjanak mesét nézni a tv-ben.
2012. márc. 16. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja tv n dvd lejátszoban?

vagy gépröl hdmi n?

szóval hogy is van ez?:)

a lényeg az hogy lcd tv ken ma már lehet álítani képarányt

hát valamelyiken nem sokat sajnos de meg kel nézni

és akor kozkásból téglalap lesz

.

ez már joban megy számítógépen talán még mediaplayer en is lehet de ha nem akkodr VLC vegy JetAudio vagy egyéb jobb media lejátszó

ezekben rengeteg képarányt lehet álítani

a legvacakab filmböl is szép szélesvásznút lehet csinálni:p

jó persze a minöség nem javul de joban néz ki

1gb osoknál amugy már komoly minöségük van

.

a VLC lejátszó amugy magyar

.

amugy lehet még dvd lejátszon is lehet álítgatni a képarányt nemtudom mid vanak

3:4, 16:9 ilyesmiket kel keresni és egy modernen már töb beálítás van ezeknél

valahol egyedi arányt is beirhatsz

2012. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha HD Ready tv-d van, akkor Full HD-s filmet nem tudsz rajt nézni. Tehát a max felbontás amit nézni tudsz az a 720-as. A felbontásnál olyat keress h 1280x720. Ez a HD Ready.

Azt én is elfelejtettem kérdezni h hogyan akarod nézni? Gépet összekötöd a tv-vel, vagy kiírod dvd-re?

Azt tudnod kell, h ha HD minőségű filmet töltesz, annak valószínűleg nem 1,4 Gb lesz a mérete:) Általában 4,5 gigák szoktak lenni, persze van ennél jóval nagyobb méretű film is. De van kisebb is. Attól függ h milyen szinkron nyelveket tartalmaz a film, esetleg milyen a konvertálása. Én pl ha 3D-t töltök, Full HD-ban, van h 15-20 Gb egy film..:D

Nekem 3D tv-m van, össze szoktam kötni a géppel, és úgy nézek filmeket.

2012. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én kiírom DVD lemezre és a TV-ben nézik DVD lejátszón. Van egy két mese, amit akárhogy állítok, marad kocka. Pedig a lejátszó és a TV is 16:9-re van állítva. Majd megpróbálok jobban figyelni az adatokra. Visszanézni nem tudom hogy lehet, mert akkor megnézném azon az oldalon ahonnan letöltöttem. De arra még nem jöttem rá, hogyan lehet visszakeresni.
2012. márc. 16. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!