Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem jó a net a laptopon?

Miért nem jó a net a laptopon?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy megszüntettem a vodafonos előfizetésemet egy minilaptopnál.Namost amikor a netkábelt csatlakoztatom a laptophoz és csak a Helyi kapcsolatott engedélyezem nem tudok netezni (nincsen Ip címem)akármit csinálok vele eccerüen nem jó csak a wifit tudnám használni de már megszüntettem az előfizetésem...

Mit kéne csinálnom? A laptop adatai fontosak lenének?


2012. márc. 10. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Megszüntetted a wifi előfizetésed?
2012. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tényleg nem lehet érteni,hogy mit is szeretnél
2012. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát van egy minilaptopom ami értelem szerűen kisebb egy rendes laptopnál.Ezt a laptopot a vodafone-nál vásároltam üzleti okok miatt.Mivel egy bizonyos hűségnyilatkozat lejárt és itthon tudom rendezni a munkámat ezért megszüntettem ezt az előfizetést.Az internet a laptopon úgy működött mint a telefonnál tehát ebbe is egy SIM kártyát kellet tenni hogy legyen internet hozzáférésem.Az internetet WIFIN keresztül tudtam használni és bármelyik hálózatra rá bírtam kapcsolódni a sajátomra is (ami a vodafonos előfizetés volt) meg a panelban lévő többi routerre is ha nem volt rajtuk jelszó...

Na most a gondom, hogy a számítógépemből kivet internetkábelt hiába csatlakoztatom a laptophoz nem tudok vele mit csinálni mert hibát ír ki az internet hozzáférésnél.Csináltam pár képet remélem segíteni fognak!

Tudom a laptopom nem egy csúcsra törekvő de amir enekem kell arra tökéletes.

Remélem el tud igazodni a képeken.

A képek ha minden igaz sorrenden jelennek meg.

1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]

2012. márc. 10. 20:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy kedves ember megoldotta a problémát : nem tudok netezni mert a hálózati kártyámhoz van adva az IP cím és a netem helyi ráadásul vezetékes így a routernek sincs értelme mert meg osztja meg a netett...
2012. márc. 10. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:

te továbbra is olyan érthetetlenül fogalmazol,mintha részeg lennél,vagy mintha valami tudatmódosító szer hatása alatt állnál :

"Egy kedves ember megoldotta a problémát : nem tudok netezni mert a hálózati kártyámhoz van adva az IP cím és a netem helyi ráadásul vezetékes így a routernek sincs értelme mert meg osztja meg a netett..."

2012. márc. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

érdekes én megértettem amit az illető leírt nekem és ő is a fenti fogalmazásomat. Kimásolom a skypból de ha te még így sem érted akkor nem tudok rajtad segíteni...

Aki segített: upc neted van vagy heklyi internet szolgáltatónál vagy?

én:helyi

Aki segített:az van hogy azt csak azon a gépen haszálhatod ahol a szolgáltató adott ip cimet mert van egy hálózati kártya a gépedbe és a szolgáltató azon keresztül adott ki ip cimet és azt csak a gépeden használhatod.

én:és ha szereznék egy routert?

Aki segített:vezetékes netet nem tudsz megosztani szerzel egy wifit és azzal foghatod a netet.

én: értem tehát ha esetleg vennék egy routert akkor sem lenne jó ? mert ha jol tudoma routert összetudom kapcsolni a géppel a laptopon meg van wifi és akkor a routerbe ezt a vezetékes helyi netet tenném

Aki segített: vezetékes netet ha fizetsz érte havonta nem tudod megosztani -magyrul wifizel a másik gépen is?


én: a gépet kötném össze a routerrel mert van hozzá kábelem a laptopomba meg wifi van amiről venném de ezek szerint nicns értelme mert olyan a netem


Aki segített: Így van vezetékes netet nem tudsz megosztani...

2012. márc. 11. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Haggyátok már, mit érdekel téged hogy fogalmaz? Amúgy teljesen érthető
2014. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is érthető úgy-ahogy. De vezetékes netet miért ne lehetne megosztani routerrel?? Nekünk régebben is úgy volt, de a mostani is így van megoldva..


Egyszerűen:

A falból kilóg egy internet kábel (ez a vezetékes net) az bele van dugva a routerbe ami megosztja. Majd másik kábellel lehet számítógépbe is dugni. Ami netet varázsol. És értelem szerűen meg van osztva a net, úgyhogy minden féle más wifis eszközön is lehet netezni.

(Egybeírás-különírás mestere nem vagyok, ne kössetek belém, ha láttok hibát thx)

2016. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!