Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SOS! Hogyan tudok file-okat...

SOS! Hogyan tudok file-okat megosztani két privát gép között a neten keresztül?

Figyelt kérdés

A problémám a köv.: a barátnőm külföldre költözött, vitte a laptopját is, nekem is van egy jó laptop,....és én tag vagyok a legjobb torrent trackereken és mindig töltök le filmet, zenét, stb...ő nem szeretne torrentezni, de nem is kellene neki, mert az én gépem tele van filmekkel, egy partíció 100 GB az neki elég lenne a házimozizáshoz, egy másikon meg a képek, stb. van, szóval én azt szeretném, hogy ő az interneten keresztül hozzáférjen a gépemhez, és be tudjon lépni a megadott partícióba és ott a kiválasztott filmet magának lejátszhassa.....vagy ha kell vmi progi,azt rólam letölthesse, vagy a legújabb családi fotókat (gyerekkorunk óta ismerjük családostul egymást).


Tudom, ez gyakorlatilag egy netes hálózat lenne, két számítógép között, a neten át, nem tudom, hogy csináljuk!


Csinált már vki ilyet? Tudnátok segíteni?


2012. febr. 29. 21:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit eddig úgy csináltuk, hogy egy sima kábellel összekötöttük a két gépet és áttöltöttem neki a filmeket, meg amit akart, ahogy az ember egy pendrive-ról tölt le vmit....a win7ben persze engedélyezni kellett, de ennyi. Gyors volt az áttöltés, 60 GB így átmásolódott 15 perc alatt..............De neten át, külföldről az más!
2012. febr. 29. 21:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy valami fájlszinkronizáló/megosztó cuccot kéne használnotok, vagy LAN-t interneten keresztül. Előbbi lehet akár media______fire.com vagy ha szolgáltatás kell, akkor pl. a windows live mesh, utóbbira jó a Hamachi, amit elsősorban játékosok használnak, de erre is jó lehet.
2012. febr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!