Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek igaz, amit itt írnak?

Szerintetek igaz, amit itt írnak?

Figyelt kérdés

Most találtam rá egy oldalra, ami az adatvédelem fontosságáról szól, és van egy történet rajta arról, hogyan használhatják ki a bűnözők a közösségi oldalakat. Szerintetek van valóságalapja?

[link]


2012. febr. 26. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam utána amiket írtak, de igen is szükség van arra, hogy az emberek megtanulják ÉSSZEL használni az internetet. Mivel a világ tele van ostoba (vagy csak naív...) emberekkel, ezért nem árt, ha valaki felnyitogatja azokat a szemeket. Rosszakarók mindenhol vannak, akik másokat akarnak kihasználni. A Facebook és a többi közösségi oldal sem kivétel.
2012. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez esetben majd olvasd át a dolgokat, engem eléggé ledöbbentett...
2012. febr. 26. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírt történet inkább mesélő jellegű, hogy egy hétköznapi történettel növelje az érintettséget. Valószínű hogy ilyen nem történik meg, de jól leírja azokat a jellegzetes dolgokat, ami egy mai tizenéves csinál. Az adatokkal és nyilvánossággal kapcsolatos dolog viszont igaz, és a történet tanulsága is arra megy ki, hogy ne csak szentségelésnek tűnjön, hanem valós veszélynek kell venni ezeket.


Nem véletlen, hogy nem lehet 13 éven alul regisztrálni, de az lenne az igazi ha 18 év alatt nem lehetne használni a közösségi oldalakat (régen a Facebook is 18+-os volt). A mai fiatalok elég felelőtlenek ha ilyen biztonsági szempontból figyeled az oldalt.

2012. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy igaz-e, bár mindenkilapjás oldal, evégett alapból komolytalannak tekintem. De a lényeg az egésznek az hogy nagyon sok mindent meg lehet tudni egy emberről facebookon.
2012. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rajcziz válasza:

Szerintem is csak ilyen felhívó jellegű, nem hiszem, hogy a valóságban is megcsinálták.

Viszont nem tartom komolytalannak amiatt, hogy mlapos. Valószínűleg csak nincs meg az anyagi keret egy "rendes" weblap létrehozásához. Ha komolytalan lenne az egész, nem hiszem, hogy csináltak volna neki FB- meg twitter-oldalt.

2012. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!