Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy kis segítség kéne facebook...

Egy kis segítség kéne facebook képfeltöltéshez?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem egy régi osztályképet,és szeretném megjelölni az osztálytársaimat rajta. Hogyan kell? Köszi!
2012. febr. 22. 07:43
 1/3 2xSü ***** válasza:

Nyisd meg a képet a Facebookon belül. Keresd meg a „Fénykép megjelölése” opciót. (Az új képmegjelenítőn a kép mellett jobb oldalt találod.) Ezután kattins a képre a megfelelő személyen…


Aki lát is, nem csak néz, az megtalál dolgokat. ;-)

2012. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi,bár ez az utolsó mondat nem kellett volna...

Képzeld,én egy 43 éves nő vagyok,és még nem igazán vagyok ebben otthon...

2012. febr. 22. 13:51
 3/3 2xSü ***** válasza:

De! Pont az utolsó mondat az, amiből igazán tanulnod lehet.


Nem sértésként, hanem építő kritikaként hadd fejtsem ki bővebben:


A korod és nemed nem számít, a téma szempontjából lényegtelen. Senki nem születik úgy, hogy ismeri hegyiről-tövire a rendszert. Nem tanítják az iskolákban, nincsenek tanfolyamot, könyvek, leírások. (Na jó, leírások és könyvek biztos léteznek, de a legtöbb ember nem ebből ismeri meg a Facebookot.)


A legtöbb felhasználó nem azért nem ismeri a rendszert, mert nem tanították meg neki, hanem mert nem látja a gombokat, hivatkozásokat, nincs benne kíváncsiság, hogy „vajon ez mire való?”. A legtöbb felhasználó pl. ha megnyit egy képet a Facebookon, akkor a képet, meg a hozzászólásokat látja csak. A többi szöveg, ikon, gomb gyakorlatilag láthatatlan a számára, maximum úgy gondol rá, mint helykitöltő, dekoratív díszre.


Vagy vegyük pl. a leggyakrabban használt funkciót, az Állapotfrissítést. A legtöbb ember a Szövegbeviteli mezőt látja csak, meg a Küldés gombot. Pedig ott van még három ikon. A legtöbben egyszerűen valamiért teljesen ignorálják ezt a tényt, fogalmuk sincs, hogy mik ezek. (Pl. hogy meg lehet adni azt, hogy kivel vagy, hol vagy, kik láthassák az adott bejegyzést.)


Lehet, hogy valami elsőre nem világos. Nekem sem volt az. De ha az ember kipróbálja, akkor megérti. Esetünkben ott a „Fénykép megjelölése gomb”. Lehet, hogy nem a legszerencsésebb fordítás, de bennem bennem van a kíváncsiság, hogy ez meg mit takar pontosan? Ha az ember rákattint, akkor le fog neki esni, hogy „Aha! Szóval ez ezt tudja.”


Ehhez semmiféle szakmai ismeret, magas intelligencia, vagy egyéb képesség nem szükséges, pusztán annyi kell, hogy az ember lássa azt amit néz, és ne megszokásból intézze el azzal, hogy „ott szokott lenni valami”. Kell némi kíváncsiság, kísérletező kedv is. Nem is nagyon kell túlzásba vinni, elég ha minden bejelentkezésnél próbálsz keresni valami olyat, amit addig nem vettél észre. Ez napi kb. 1 percet jelent és ha így teszel fél év múlva te fogsz itt válaszolni a többiek kérdéseire.


Na jó, talán kell egyfajta józan paraszti ész is, hogy az ember a dolgokat a logikus helyén keresse. Pl. ha fényképen akar megjelölni valakit, akkor azt a funkciót valószínű, hogy nem az adatvédelmi beállításokhoz tették és nem is az események közé, hanem valahol a fényképeknél kell keresni.


Amúgy ugyanez a szemlélet jól jön a való életben is. Évekig sétáltam egy utcán naponta, és az ember ilyenkor nem lát. „Itt járok évek óta, ismerem, mint a tenyeremet.” – gondoltam. Csakhogy ez nem igaz. Ha az ember nyitott szemmel jár, mindig észrevesz valamit, ami addig elkerülte a figyelmét, ami új, ami akár elgondolkodtató, érdekes, vagy egyszerűen csak szép.


De ez a kritika nem csak rád vonatkozik. Az emberek 99%-a hasonlóan automatikusan és monoton cselekszik, néz, gondolkodik. Bizonyos szituációkban én is. De én pl. örülök, ha erre felhívják a figyelmemet. Lehet, hogy te nem örülsz. Nos akkor bocs. Ha elgondolkodsz rajta, a hasznodra válik, ha nem, akkor abból sincs károd végül is. Nekem meg főleg nem.

2012. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!