Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem ingyenes az Opera...

Miért nem ingyenes az Opera böngésző?

Figyelt kérdés
a menüsávban van egy gomb rá van írva hogy "buy opera" , meg azt is kiírja hogy 30 napig használhatom ingyen. Nem akarok visszatérni az internet explorer 5-höz.

2012. febr. 21. 21:09
1 2 3
 11/21 Egerecske ***** válasza:
Ne csináld már h kb 6 Mb helyed nincs.
2012. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ezzel megleptél :-) 95-ös gép?Az nem semmi:-)
2012. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 2xSü ***** válasza:
100%

Az oké, hogy a vas működik. Dicséretes tőle. Hogy mi a baj? Az informatika jóval gyorsabban fejlődik, mint minden más iparág. Egy 10 éves gép olyan, mintha egy 30 éves autód lenne.


Önmagában ezzel nincs baj. Viszont a Windows 95-höz végleg megszűnt minden támogatás. Pl védtelen a vírusok és más kártékony tevékenységek ellen, hiszen az időközben megtalált biztonsági réseket már senki nem fogja befoltozni. A mai szolgáltatások, programok többségét képtelen kezelni. Egyrészt mert nincs megfelelő erő benne, másrészt mert nincsenek meg a szoftveres feltételek.


Kb. 5-10 ezer forintért lehetne kapni egy olyan gépet, amin legalább egy XP elfut. (Monitorral, tokkal vonóval együtt.) Az is elavult lenne, de nem ennyire.


Persze ha valaki megelégszik a fekete-fehér TV-vel azzal nincs baj. Sőt sokan boldog életet élnek számítógép és TV nélkül is. De pl. akinek fekete-fehér TV-je van, az nem nagyon szokott olyan kérdést feltenni, hogy hogyan kell rákötni a DVD lejátszót.

2012. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

:D


Kedves kérdező. Szerintem itt mind jót derülünk. Rendben van, hogy működik, csak van egy kis bibi. Szinte senki nem használ már olyan régi oprendszert napi szinten. Ebből következik, hogy az új programokat sem írják meg rá, mert közben haladunk a technikával, ami az informatika világában hihetetlen gyors tempót jelent.

A Windows 95 egyszerűen /elavult/. Nem kicsit, de nagyon. A biztonságostól és a stabiltól pedig a lehető legmesszebb áll. Én magam csak kisiskolás koromban találkoztam vele. :) (Ráadásul nem is teljesen 32-bites az a rendszer, ha jól tudom. de ez most nem számít... még sok ponton DOS-ra épül.)

Ma már a több mint tíz éves Windows XP is elavult, lassan lejár a terméktámogatása teljesen.

Ez van, az ipar halad mint a rakéta. Mégiscsak ez a világ leggyorsabban fejlődő iparága.


Az opera régen még fizetős program volt. Az a változat is, amit te próbálsz használni. Időközben az újabb kiadások már ingyenesek, de amit te próbálsz használni még fizetős volt. Az újak hiába ingyenesek, a régiek nem fognak hirtelen átváltozni.


Remélem így már érthető a dolog. Senki nem rosszakaród itt (reméljük), de amúgy valószínűleg még a böngészés is kínszenvedés egy olyan gépen. A WEB is sokat fejlődött 95 óta, mindenhol tele vannak pakolva mindennel az oldalak, amik még 6-7 éves gépeket is megakasztanak néha.

2012. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 2xSü ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én sem piszkálni akartalak. Csak tényleg nagyon meglepő a dolog. Még autó esetén kesébbé meglepő, ha valaki mondjuk egy Ford T-Modellel furikázik, hiszen vannak régiséggyűjtők. De informatikában ez nem igazán szokás. Illetve aki gyűjti a régi gépeket, annak azért általában van új gépe is, és tisztában van a kérdéseddel kapcsolatban mindennel.


Tényleg meglepő a szituáció. Nosztalgikus érzéseket kelt.


De hogy azért a kérdést is megválaszoljuk: Az Opera ingyenes. Nem kell érte fizetned. Sőt nem is valószínű, hogy tudnál. Viszont a felirat ott fog maradni, amíg azt használod.


Esetleg valami archív oldalon még talán találsz cracket hozzá, de az az igazság, hogy ezeket a dolgokat már a legtöbb helyről rég kisöpörték, mert már senkinek nem kellett, feleslegesen foglalta a helyet.

2012. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Használt gépet nem akarok venni , inkább egy újat 100.000-ért csak annyit egy kicsit sajnálok rá. Amúgy most még nagyobbat fogsz derülni: 4 MB memória van rajta. És ha ez még nem elég külön telepíteni kellett a windows95 plust hogy lehessen netezni és azon van internet explorer1 amit azonnal lecseréltem ie5-re , a 6-os explorert meg mindenki szidja , de az 5-öst nem furcsa. Na mindegy már úgyse sokáig vacakolok ezzel a géppel
2012. febr. 21. 21:49
 17/21 2xSü ***** válasza:

4 MB RAM…


Az még a Win95-nek is éppen hogy elég. Az a gép már 1995-ben sem volt túl erős.


A mai gépekben 3-4 GB RAM szokott lenni (azaz 3072-4096 MB).

De még a telefonomban is 256 MB RAM van, pedig már az is kezd elavulni.

A telefonom jóval erősebb számítógép, mint a te asztali géped. Nota bene szórakozásból megoldották pár telefontípusnál, hogy mobiltelefonra telepítsenek Win95-öt (Sőt XP-t is.)


* * *


Esetleg próbáld meg a Firefox 1.5-öt, vagy az 1.0-t. Elméletileg ezek még futottak Win95-ön is:

[link]

[link]


De szerintem nem érdemes internettel szenvedni. A legtöbb honlap gondolom úgyis problémásan jelenik csak meg.

2012. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez kegyetlen. :D Az utolsó Windows amit szerettem, a Windows NT 4.0 volt. Azóta már csak kényszerűségből használom:)

Amúgy nem romlanak el 2 év alatt, ez elég nagy humbug. Tesómnál szedett-vedett 478-as Celeron fut 1.7gigahercen. Azt ha jól emlékszem 2003-ban vette apám. Az alaplap 2007 körüli. Megy és nincs vele gond (csak lassú szegényke).

Amúgy amit használt nem windows. Csak egy egyszerűsítet DOSos ablakkezelő rendszer. Az igazi Windows az NT ágon fejlődött mindig is.

2012. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Milyen minőségben netezel ekkora memóriával? Hogy jeleníti meg a weboldalakat, és főként milyen sebességgel? Beírsz egy címet, leenterezed, és mire kész a vasárnapi ebéd, be is tölti? :D
2012. febr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam telepíteni az internet explorer 6-ost , de azt írja a gép nem felel meg még az ie5.5 követelményeinek sem.
2012. febr. 22. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!