Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook-os üzenetet kaptam...

Facebook-os üzenetet kaptam egy ismeretlentől. Meg tudom nézni/szerezni valahogyan az IP címét, bármi módon kideríteni a kilétét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 13:03
 1/7 2xSü ***** válasza:
75%

Mire kell az neked?


Amúgy nem, az IP címét nem tudod meg. A kilétét sem. Ha valami problémás dolog van, akkor jelezheted a Facebook felé. Esetleg más módon lehet információt kicsikarni az illetőből, ha reagál is.


Mi a pontos szituáció?

2012. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A levél tartalma lényegtelen a kérdés szempontjából. Nem sértő, legalábbis nem illegális, csupán ismeretlenül írt egy ismerősömről vmit. Kíváncsi lettem volna, ki az, aki kavar. De akkor hiába kérném meg informatikus ismerősömet, hogy derítse ki, ő sem tudná :(
2012. febr. 21. 20:16
 3/7 2xSü ***** válasza:
100%

Így ebben a formában nem tudná.


Van módszer arra, hogy az IP címet megszerezd. Ehhez egyrészt kell készíteni egy olyan oldalt, ami rögzíti a látogató IP címét. (Ehhez kell programozási tudás.) Innen már csak rá kell venni valamilyen módon az illetőt, hogy ellátogasson erre az oldalra. (Első próbálkozás: „Hát a tények ellent mondanak annak, amit írsz. Lásd: [link]


Persze ebből az IP cím szerezhető meg csak. Abból viszont nem sokat tudsz meg. (Esetleg a várost, az internet szolgáltatót.) Néha ez is elég egy gyanú igazolására, de önmagában nem sok mindenre jó.


A legtöbb szolgáltató pl. dinamikus IP címet oszt a gépeknek. Ez azt jelenti, hogy a géped más és más IP címet kap bizonyos időközönként.


Esetleg kiderülhetnek dolgok a Facebook adatlapról is. Esetleg lehet pszichológiai módon is információkat kicsikarni. Néha elég egyszerűen feltenni egy kérdést. Néha a reakcióra kell vadászni. (Pl. Jófej csaj vagy te. Ha szerencséd van, akkor gyanútlanul visszaír, hogy „fiú vagyok”.)


Mivel nem ismerek semmilyen körülményt, így neked kell kreatívnak lenned. Feltéve ha ér annyit az egész, hogy érdemes utána menni. Elvégre az, hogy egy névtelen ember mit mond, az a világon az égvilágon semmit nem változtat. Ettől nem lesz senki sem jobb, sem rosszabb. Nem változtat a múlt eseményein sem.

2012. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 drexike válasza:
IP- rendörség hivd fel
2012. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:
100%

#4: Próbálom elképzelni :-)


Jó napot, rendőrség? Egy ismeretlen ember írt nekem a Facebookon. Semmi illegális nincs benne, nem is sértő, de szeretném tudni az IP címe alapján a személyazonosságát. Halló? Ott van még? Halló? Halló?

2012. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 drexike válasza:
:)
2012. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az :) Én csak kíváncsiságból szerettem volna tudni, nem nevettetem ki magam... :D
2012. márc. 2. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!