Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterán az eladó becsapott....

Vaterán az eladó becsapott. Milyen lépéseket tehetek?

Figyelt kérdés

Vaterán vásároltam jól működőnek hirdetett használt készüléket. A csomagbontás után derült ki, törött valamint ragasztott alkatrészek vannak. Nem javítható. 5200+1200 Ft a károm. A vevő arrogáns bunkó, azt mondja hazudok. A törést próbálja a postára kenni, pedig lehetetlen a dobozban akkora erőt kifejteni, hogy törjön. A ragasztást sem ismeri el. El vagyok keseredve, milyen emberek vannak.

Mit lehet ilyenkor tenni? 250km-re lakik tőlem. Kérem a tanácsokat, köszönöm előre is.



2012. febr. 18. 12:05
 1/9 optimus8 ***** válasza:

Amit tehetsz, az minimum az, hogy jelented a Vatera felé a delikvenst, és negatív értékelést is adsz.

Ha nem írta a termékleírásban azt, hogy vannak sérülései a terméknek, akkor simán átverés.

Esetleg adásvételi szerződést sem árt ilyenkor írni.

2012. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Vaterának kell jelezni, esetleg lehet rendőrségi feljelentést tenni.
2012. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Negatívot adtam, viszont ő is negatívot adott bosszúból. 6400 Ft-al foglalkozik a rendőrség, bíróság? A Vatera azt mondja oldjuk meg. Hogyan? Béreljek verőlegényeket?

Csak kell lennie valami megoldásnak mert ezek szerint mindenki büntetlenül átvághatja a vásárlót!

2012. febr. 18. 13:53
 4/9 waland ***** válasza:
Sajnos ha olyan termékről van szó, aminek az értéke meghaladja azt, amennyit hajlandó lennél kiadni feleslegesen érte, ott már érdemes személyes átvételt kérni.Nagyon valószínű, hogy a rendőrség és a bíróság sem fog vele érdemben foglalkozni, amit max. tehetsz, hogy a bosszúnegatívját kommentálod a vaterán, így az értelmes eladók és vevők is tudni fogják, hogy azt a negatívot ne számolják az értékelésedhez (én legalábbis megnézem a partnernél, hogyha kapott negatívat, azt miért kapta)
2012. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, értékeltem.

Nem tudom elképzelni, hogy nincs védelem ez ellen. Így sok pénzt lehetne összeszedni, csalással.

2012. febr. 18. 18:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Szövegedből ítélve úgy beszélsz mintha soha nem hallottál volna még ilyenről. Én pont ezért csak személyes találkozóval vásárolok.
2012. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Előzőnek: eddig volt kb 40 vásárlásom. Kettővel volt gondom. Az egyik másfél hónapig nem küldte az árut (50ezer Ft) de végül visszautalta. A másik utánvéttel küldte de az ára megemelkedett mire ideért, nem vettem át.

De hogy egy működésképtelent küld el valaki, így nem jártam. De nem ez a fő gondom, hanem az, hogy nem veszi vissza a cuccot. Tehát eddig anyagi kár nem ért. Az Ebay így nem működne. Ott hogy van az ilyen ügy?

2012. febr. 18. 19:27
 8/9 waland ***** válasza:
Az ebay visszatartja a pénzt talán 4 hétig, vagy amíg a vevő meg nem erősíti, hogy rendben megkapta. Ezt meg lehet hosszabbítani, ha vitás az ügy. Ha bebizonyosodik, hogy az eladó volt a hibás, a PayPal visszautalja a pénzt. Ismerős kapott már így visszatérítést. Egyébként ott ha 99,5-7 százalék feletti, nagy menyiségben értékesítővel üzletelsz, ők gyakran szó nélkül küldenek másik példányt a termékből, ha írsz nekik, mert nem érdekük, hogy negatívat kapjanak.
2012. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Valóban, ez lehetne a megoldás. Visszafogom magam a vásárlástól, csak a személyes átvétel a megfelelő.

Lájkoltam a választ!

2012. febr. 19. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!