Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megszeretnénk osztani a...

Megszeretnénk osztani a netenket routerrel?

Figyelt kérdés
Van a kábeles router és a wifis router.Azt szeretném kérdezni hogy a net ugyan olyan gyors-e wifin mint kábelesen?És még az is hogyha routerrel bárhogy megosszuk a netet akkor nem feleződik a sebesség ugye?Pl:ez a net 12 mb-s.
2012. febr. 10. 12:09
 1/7 nrrolli ***** válasza:

Ha jó a jelerősség akkor ugyan olyan mit ha kábelon menne

és NEM feleződik !


kivéve ha kb 30 torrentet töltünk le/fel

akkor lassulhat

2012. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es melyik tartósabb router a wifis vagy a kábeles?
2012. febr. 10. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Az élelmiszer tartós. Mindkettő egyformán tartós. A fő külömbség szerintem hogy a kábeles bitonságosabb mint a wifi.
2012. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintetek milyent vegyek?
2012. febr. 10. 12:35
 5/7 nrrolli ***** válasza:

wifis routert

[link]

2012. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

A vezetékes routereket ma már nem nagyon fejlesztik otthoni és kis irodai piacra. A belviláguk nagyon elavult (tisztelet a kivételnek) a kis árkülönbség miatt egyértelműen a Wi-Fi -set ajánlom. Ha nem akarod használni, simán le lehet tiltani a Wi-Fi rádiót, viszont a későbbiekben bármikor jól jöhet.

És az sem feltétlenül igaz, hogy a Wi-Fi hálózat nem biztonságos. Ha jól beállítod, nem sok esélye lesz a 'hacker' -nek (akik legtöbbször tinik és apuci nem engedi őket internethez jutni). A Neted nem lesz lassabb Wi-Fi -n, hisz 12 Megabitet már a G szabvány is röhögve teljesíteni tud. A sebesség csak akkor feleződik ha mindketten aktívan használjátok a netet, egyéb esetben az egyik gépé lesz az összes. Persze egyénileg is be lehet állítani, ki mennyi sávszélt kapjon.


Amit az előző linkelt remek választás, nekem is ilyen van. Igaz én nem a gyári firmware -t, hanem OpenWRT -t használok rajta. Persze azért bőven lehet találni olcsóbb boltot is:

[link]

2012. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok hat akkor wifist veszek sztem:)
2012. febr. 10. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!