Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem indulnak el a...

Darkkingdom kérdése:

Miért nem indulnak el a letöltéseim?

Figyelt kérdés
Olyan gondom van hogy egyszerűen nem tölt semmit a torrentem max 5kb/s-al!Speed test-et lefutattam ott minden rendben volt (12mb-os a netem)!Internet oldalaknál nincs gond,max néha kicsit sz.rakszik de nem gáz!youtube zenéket videókat betölti....A torrentem bekapcsolásonként véletlen porton van... Mi miadt nem indulnak el?esetleg tippek?
2012. febr. 8. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A speed test http protokollon kommunikál, ami a szerver és gép közötti sebességet méri.

A torrent az pedig torrent protokollon, pc és pc közötti kommunikációt jelent, aminek sebességét elég sok dolog befolyásolja. Össze nem hasonlítható a kettő, ezekben párhuzamot keresni és innen kiindulni értelmetlen.

Elsődleges a torrent statisztikája, azaz hogy hány feltöltő és letöltő van, azok sebessége és elérhető sávszélessége, azon felül a szolgáltató is hogy korlátozza-e a torrentet, és kis részben a beállításaid is. Ha például random portot használ a kliens minden indításkor, és azok nincsenek kiengedve a tűzfalon-routeren, már hátrányban vagy.


Konkrét választ egy példára lehet mondani, egy olyan torrentnél ahol a seed x(10) és a peer x(50), ott egyértelmű hogy nem tudnak minden letöltőt kiszolgálni a feltöltők, és a tőled gyorsabbak kapcsolódnak egymásra.

2012. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A speed testes komunikációs dolgot nem tudtam... oké bocsi ksözönöm!Torrentezek egy ideje tehát a leech peer dolgot tudom! A tűz falamon kivan engedve azzal nem lehet gond, aktív az állapotom, de egy 1 letöltő és 100 feltöltős torrentet sem kedz el ölteni!Ezért nem értem és ez egyik napróla másikra bolondult meg!
2012. febr. 8. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik net szolgáltató?
2012. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
UPC de ugye a sebességből is kiderül nem a fiber power csak ami itt erre kapható még a sima GOLD csomag!
2012. febr. 8. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha UPNP megy és aktív befelé a kapcsolat, akor mennie kell. UPC már nem korlátoz. Ha mégsem megy, akkor vagy a torrent kliensedben van valami elállítva, vagy olyat próbálsz tölteni, ahol a feltöltők korlátozták a sebességet.
2012. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget,belenézek,köszi atippeket!:)
2012. febr. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!