Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tiltsam le a netet,...

Hogyan tiltsam le a netet, hogy csak 1 oldal legyen elérhető? A dolgozók nem dolgoznak!

Figyelt kérdés
egyetlen egy céges oldalunk miatt kell használni a netet, de látom a dolgozók ilyen olyan bulvároldalakon, stb órákig vannak munkaidőben!
2012. jan. 28. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A munkamorált kicsit lehet rombolná ez a lépés, de esetleg be lehet próbálni ilyen szülői felügyeletes programokat, vagy akár közvetlenül a routerben lehetne limitálni a dolgokat. (Nem tudom mekkora az infrastruktúra, de az ipari méretű routerekben is van lehetőség oldalak szűrésére.)


Csak aztán ezen túl ne azzal menjen el az idő, hogy megpróbálják megkerülni ezt...

2012. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tamasoft ***** válasza:

Routerrel is meg lehet oldani, de nem lenne igazi, ha folyamatosan próbálkoznának, előbb-utóbb valahogy áthidalnák a "dolgozók."

Kell egy nagy elhatározás és egy proxy szerver, ami tulajdonképpen egy gép, amin keresztül megy az internet, és egy komoly korlátozás van beépítve. Ezen a gépen egy 'szerver' program kell hogy fusson, a dolgozók gépei lesznek a 'kliensek'.

Ha jól be van konfigurálva, akkor ezzel a megoldással semmilyen módon nem tudnak más weboldalt megtekinteni, csak az engedélyezetteket.

Szakember nélkül nem lehet nekifutni.

2012. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

közös a router a másik irodákkal, ott nem tilthatom le mások gépét...

a szülői felügyeletes dolgokkal megpróbálok próbálkozni

2012. jan. 28. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg a te főnököd is biztos el lenne ragadtatva, ha tudná, hogy ahelyett, hogy a dolgozókat felügyelnéd, itt lógsz a GYK-n. Rád ugyanúgy vonatkozik, ami rájuk, mars dolgozni!
2012. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2xSü ***** válasza:
100%

Én nem tenném azt, amire te készülsz. Számtalan nem várt mellékhatása lehet. (Pl. kihatással lehet az emailre. Mondok egy példát: valaki küld egy levelet mamutmail segítségével. Vagy nem csatolt állományt küld, hanem egy szerverről teszi letölthetővé azt, amit küldeni akar.)


Ha ott a lehetőség az internet használatára és te korlátozod ezt, az nagyon demotiváló, demoralizáló tud lenni. (Az még ugye hagyján, hogy utálni fognak, de ez azért erősen kihat arra, hogy milyen a főnök-beosztott viszony és itt már akár anyagi hátrányod is lehet.)


Én megfordítanám a dolgot, azaz nem a szórakozási lehetőségeket korlátoznám – nincs ember, aki egy 8 órás munkaidőben 8 órát dolgozik –, mert ha nincs internet, akkor helyettesítik mással (pl. beszélgetnek, kávéznak, passziánszoznak). Én inkább meghatároznám az adott időszakban elvárt munkát, teljesítményt. Ésszerű, tartható, de azért relatíve feszes határidőt szabnék a nagyobb dolgoknak, esetleg bevezetném a napi, heti jelentést, hogy mindenki számoljon el azzal, mit végzett a munkaidejében. Ebből te magad meg tudod határozni, hogy ez elég-e, ennyi munkáért hajlandó vagy-e akkora pénzt kiadni, ami az alkalmazott fizetése, vagy sem. A munkavállaló is el tudja dönteni, hogy a fizetéséért vállal-e ekkora mennyiségű munkát, vagy sem. Ha valaki alulteljesít, akkor lehet meghatározni valamiféle büntetésfélét, persze ha humánus vagy és szeretnéd valóban motiválni a dolgozókat, akkor ehhez hozzá kell, hogy tegyed azt, hogy az elvártnál nagyobb teljesítményt jutalmazod.

2012. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"meghatároznám az adott időszakban elvárt munkát, teljesítményt."


ez meg van határozva. a minimális teljesítmény alsó határát sem éri el, akinek csak egy feladata van.

azt az egyet nem teljesíti.

és nem értem miért nekem kell motiválni egy dolgozót, hogy dolgozzon.


ki az, aki 8-ból 2 órát ha dolgozik alkalmazottként???



és a gyk-n én azért vagyok, mert szombat van, nem dolgozom.

mellesleg hál' égnek ez a dolgozó nem az én munkahelyemet érinti, hanem egy ismerősömét. aki jó ismerősöm és segíteni szeretnék neki.

2012. jan. 28. 12:31
 7/11 A kérdező kommentje:

"... ennyi munkáért hajlandó vagy-e akkora pénzt kiadni, ami az alkalmazott fizetése, vagy sem. A munkavállaló is el tudja dönteni, hogy a fizetéséért vállal-e ekkora mennyiségű munkát, vagy sem. "


ezt az interjún mindenki tisztázta

elmondták mi a feladat, mennyiért.

2012. jan. 28. 12:32
 8/11 2xSü ***** válasza:
100%

Amúgy a dolgozók milyen munkát látnak el? Mi a feladatuk?


Ha van minimális teljesítmény és ezt egy dolgozó nem teljesíti, akkor érdemes leülni a dolgozóval, tisztázni újra, hogy mi az, amit minimálisan elvársz tőle, megmutatni, hogy ezt nem teljesítette, kilátásba helyezve a fizetéscsökkentést, elvonást esetlegesen az elbocsátásának lehetőségét is megemlíteni. Érdemes kipuhatolni, hogy vajon mi az oka annak, hogy úgymond tojik a munkájára.


Lehetőleg mindezt higgadt, objektív módon. (Ha leordítod a fejét, azzal valószínű inkább negatív hatást keltesz.)


„nem értem miért nekem kell motiválni egy dolgozót, hogy dolgozzon”


Nem kell, de hatékony szokott lenni. Én pl. programozó vagyok. Volt olyan projekt, ahol a profitból százalékos részesedést kaptam, így nekem is érdekem volt, hogy minél előbb elkészüljön, minél több embernek nyerje el a tetszését az adott szoftver. (A projekt többletmunkával járt, fizetésemelés helyett ezt a konstrukciót kínálta fel a főnök, ami nekem is tetszett. Szerintem így ő is, én is jobban jártunk. Ha simán a fizetésemet emelte volna meg, akkor lehet ráérősen fejlesztgettem volna. Így viszont összességében több ember vásárolta meg a szoftverünket, így neki is, nekem is nagyobb lett a profitunk.)

Persze nem csak anyagi motiváció létezik a világon.


A dolgozót azért kell motiválni, mert nem azért dolgozik, mert neki ez jó, hanem azért, mert muszáj pénzt keresnie. Ő nem dolgozni akar, hanem fizetést felvenni. Ha nincs motiválva, akkor mindig a lehető legkisebb erőfeszítéssel akarja megoldani a dolgot, ha lehet hárítja a feladatot. Azt kell elérni, hogy a dolgozóban megszülessen a lelkesedés és ez nem könnyű feladat.


Lehet hatni a dolgozóra büntetéssel is pl. De a dolgozó nem rabszolga. Ha ilyen módon hatsz rá, akkor az még kevésbé fog neki tetszeni, így még inkább az lesz, hogy a lehető legkevesebb munkával próbálja kihozni a lehető legnagyobb hasznot (fizetést). Ha kell csal, ha kell hazudik, hárít. Ha valami nem kötelessége, akkor nem fogja megcsinálni, nem fog együttműködni, csak amennyire kell.


Na ezért kell motiválni a dolgozót.


* * *


A másik kérdés, amit ilyenkor fel kell tenni, hogy az adott dolgozó lustaságából effektíve mekkora anyagi vagy más jellegű hátrány keletkezik.


Szintén más oldalról pl. az munkahelyi magáncélú internethasználat lehet egyfajta fizetést kiegészítő szolgáltatás is. A dolgozók bizonyára így is tekintenek rá. Ha elveszed, akkor az egyfajta fizetéscsökkentés.


Szintén másik oldalról: Mindegyik dolgozóval gond van, vagy csak néhánnyal? Mert pl. az internet megvonása ugye minden dolgozót érint ha úgy van megoldva, azt is, aki amúgy rendre teljesíti azt, amit elvárnak tőle. Az előző pont alapján ő így indokolatlanul kapna egyfajta fizetéskiegészítő szolgáltatás csökkenést.

2012. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 dolgozó van az irodában, az egyik évek óta van itt, soha de soha nem követett el ilyet, lelkiismeretesen dolgozik, mindenben az

a másik meg egy sunyi, netezik, nem dolgozik, a főnököt palinak nézi, meg sorolhatnám

2012. jan. 28. 20:11
 10/11 tamasoft ***** válasza:

Egy dolog technikailag megoldani; ha megkerülhetetlen falat szeretnél, akkor proxy szerverrel, vagy komoly szűrővel ellátott routerrel tudod megoldani.

Viszont egyetértek azzal is, ha nem neteznek, akkor máshogy fognak lógni. Ha mást nem, akkor egy e-bookot olvas majd Word dokumentumként. Inkább illik engedni a netet, viszont jobban ellenőrizni a munkát.

2012. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!