Mit gondoltok: létezik a "lájkfüggőség" jelensége? (Facebook)
Mondtam én, hogy eljön az az idő, amik valaki majd a facebook-ból PhD-zik... Amúgy igen, egyértelműen beszélhetünk függőségről. Az, hogy ki hány like-ot gyűjt össze mondjuk a fényképére, meg hogy általában ki mennyire aktív, hány "post" kerül az "üzenőfalára", az dönti el, hogy az a személy mennyire "menő". Aki nincs regisztrálva, arra mindenki furcsán néz.
Mindenesetre én töröltem magamat.
21/F
Tudom régi a kérdés, és megírtad a szakdogádat. Engem is foglalkoztat a kérdés, és nagyon kíváncsi lennék arra, végül is mire jutottál vele.
Egyébként szerintem igen, beszélhetünk függőségről, a fiatalok életének része lett ez. Egyáltalán nem tartom jó dolognak, alapjában véve a Facebook használatuk szokásaival vannak gondok, nem is kicsi problémákról beszélek.
Nem csak, hogy túl sok időt töltenek ezen nagyrészt haszontalan dolgokkal (egy haszna azért van, egyes oldalak ténylegesen javítják a közérzetet, tehát hangulat szempontjából lehetnek jók, vannak poénos dolgok a neten), viszont azt hiszem, hogy a Facebook háttérbe szorít pár nagyon alapvető dolgot, mint a tanulást, művelődést.
Igazából a témában akkor tudnék jó véleményt alkotni, ha valamilyen párbeszédes formában kommunikálnék róla valakivel. Magáról a Facebookról egy jó véleményem van, az pedig a kapcsolat tartás ismerősökkel, akikkel más módon, pl. távolság miatt nem lehet, vagy költségesebb lenne a társalgás, érdeklődés, beszélgetés.
Örülök, hogy valaki ezt a témát választotta dolgozata témájául, nagyon kíváncsi lennék rá. Ezen dolgokat, meg úgy általában az emberek szokásait szeretem elemezgetni, de sosem vetettem papírra, vagy esetleg számítógépre.
21/F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!