Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen arányban kell visszatöl...

Milyen arányban kell visszatölteni a letöltéseket a torrentoldalakra?

Figyelt kérdés
Konkrétabban:The Pirate Bay
2012. jan. 10. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban 1-es arány az elvárt, hogy annyit adj vissza, amennyit kaptál. Ennél kevesebb sok helyen elég, van ahol nem elég. Ennél több pedig pozitív hozzáállás.


Konkrétan a piratebay egy publikus oldal, így nincs ami nézze és szabályozza hogy mennyit töltesz vissza. A hit'n'run sem gond, akár azonnal kiléphetsz. Csak amikor valamit töltenél és nincs seeder, az azért van mert mások is kiléptek egyből, és ezzel gyorsan kihalnak a torrentek. Minél több és minél tovább tartják életben, annál több ideig tudják mások is letölteni. Aztán majd ők is beállnak, így akár évekig lehet valamit megosztani, ki innen segít be, ki onnan.

2012. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában 1:1 arányban kell visszaosztani (de ez oldalanként eltérő is lehet!) Az ilyen nem regizős oldalakra én nem szoktam visszaosztani... :$
2012. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pcplatinum ***** válasza:

Én ha töltök le akár isohunt akár pirate

kb 4 órát mindig sedelek de van hogy többet :) ha megfelejtkezem:))

2012. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Heh...én 8 gigából kb 6-7et szoktam visszatölteni
2012. jan. 10. 23:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában a min elvárás 8% szokott leni.
2012. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a szám milyen tapasztalatok vagy irányelvek alapján jött ki? 8% az semmi, annyi még letöltés közben visszaosztasz, de ha egy privát oldalon te 8% után kiszállsz, azt még jutalmazni is fogják előbb-utóbb. 1-es arány (1:1) az elvárt, de ezen felül nem az arány a lényeg. Hanem az, hogy minél tovább megoszd. Ha 1 óra alatt eléred az 1-es arányt és kilépsz, nem teszel akkora szívességet, mintha 1 hónapig futtatnád akármilyen arányig, a lényeg ugyanis az életben tartás.
2012. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!