Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A problem:Volt egy 5Mb/s os...

A problem:Volt egy 5Mb/s os Diginetem. Torrenten lazán volt 1.5-2Mb/s os letöltési sebességem, mégha nem is volt sok seeder. Azonban most van 1 szintén 5Mb/s-os T-mobilos netem itt van a baj ezzel csak 700 Kb/s a letöltés sebessége. Gond?

Figyelt kérdés
A Diginetes simán 1 kábellel volt bekötve.A T-mobilos pedig modemmel.
2011. dec. 28. 14:21
1 2
 1/11 legendavagyok01 ***** válasza:

A 700 az kilobájt, illetve még ez is túl jó, mert az 5 Mbit-es nettel kb. 640 Kilobájt/secundum (KB/s) körül kell töltenie max. (elvégezve bit6bájt közötti átváltást)

Vagyis nincs gond.

2011. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a kapcsolat sebessége (5MB/s) bit-ben van megadva, így az 5MB/s-os net 0,625 Megabájt/sec letöltés, így ahogy az előttem lévő is mondja, még mindig több a letöltési sebesség, mint a névleges sebesség szerint. Viszont az, hogy ugyanakkora névleges sebességű internetnél két különböző szolgáltatónál eltérés van, az nem különleges, mert a garantál sebesség valószínűleg a T-Mobile-nál kisebb, mint a Diginél.
2011. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem csak tényleg nagyon furcsa volt,hogy 2 névlegesen ugyanolyan gyorsaságú csomag között ekkora külömbség lehet letöltésben.Megnyugodtam azt hittem valami a gépen vagy a torrent kliensel nincs rendben vagy rosszul van beállítva.Köszönöm!
2011. dec. 28. 16:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még azt megtudnátok mondani miért van az hogyha a letöltési sebesség eléri a maximumot vagy megközelíti azt akkor miért lassul be a gép annyira ,hogy olykor internetezni is alig bírok a gépen ez eddig nemvolt.Furcsán hangozhat ,de a T-mobilos net óta van ez
2011. dec. 28. 16:39
 5/11 Katoonene ***** válasza:
Talán van egy kis szintkülönbség a két szolgáltató között. Nekem digim van, és halálomig az is lesz. Ha maximumon töltök le/fel, nekem is belassul. Ilyenkor 10%-al csökkentem a fel/le töltés sebességét, így a maradék 10%-ék fedezi a netezést.
2011. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ez egyértelmű és köszi csak 1 a gond nekem már így is lassú ha ennél lejjeb veszem lehet h nem lasulbe sőt biztos ,de akkor már tényleg nagyon lassú lenne a letöltés.Azért köszi neked is a segítséget!
2011. dec. 28. 17:47
 7/11 Katoonene ***** válasza:
Emellett ha jól tudom, T-Home sok esetben korlátozza is a torrentet, talán még ennyit tudok segíteni. Nekem volt már Fibernet, az hozta a formáját az utolsó 3 hónapig (azután csőd) UPC is hozta, anno T-Home Digi között választhattam, nem bántam meg. Ha van lehetőséged, lehet hűségidő után érdemes lenne mást keresned.
2011. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen vissza fogok állni Diginetre normal 5Mb-os net azis ,de sokkal jobb mont a T-mobil 5Mb-os net!
2011. dec. 29. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem kevered a megabitet és a megabájtot.
2012. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
lehet,de hogy ez 5 megás az biztos!És köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
2012. jan. 6. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!