Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az OE használata során,...

Az OE használata során, levélküldéskor, a levél valami miatt bennmarad a "Postázandó üzenetek" mappában, ezért a néhány perc időtartamra beállított üzenetellenőrzés során mindig elküldi az üzenetet. Hogy lehet ezt a helyzetet megszüntetni?

Figyelt kérdés
Ez a jelenség a mai napon kezdődött, anélkül, hogy az Outlook Express beállításoknál bármilyen változtatást tettem volna. A korábbi időpontra alkalmazott rendszer-visszaállítás nem volt eredményes.
2008. márc. 28. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne, hogy elküldi?

mert nekem inkább úgy hangzik, mintha csak próbálkozna, de nem sikerül neki.

2008. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elküldi, ugyanis van olyan barátom, aki 10x is megkapta az adott küldeményt . . .
2008. márc. 29. 06:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kézzel próbáld kitörülni, ha nem megy, akkor kapcsold ki az OE-t és menj el a

Documents and Settings\{felhasználónév}\Local Settings\Application Data\Identities\{idióta hosszú számsor}\Microsoft\Outlook Express mappába és töröd le a "Postázandó üzenetek.dbx" file-t.

rejtett rendszermappák, csak akkor látszanak, ha átállítod az intézőt vagy a Total Commandert.

2008. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, eredményre vezetett! Útmutatásoddal rádöbbentem, hogy milyen óriási mennyiségű adat van az "Elküldött elemek" mappában (is)- nem csak a darabszámot tekintve. Vélhetően limitálva van a mappa kapacitása, és az megtelt, ezért nem fogadta be elküldés után a "Postázandó elemek" mappa tartalmát, így az sorozatban "elküldődött" . . . (miután nem tudott automatikusan áthelyeződni a megtelt "Elküldött elemek" mappába). Ezen utóbbi mappa tartalmát jelentősen csökkentve megszünt a probléma. Ismételten köszönöm a jó tanácsot, ebből is tanultam!
2008. márc. 29. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:

szivesen.

az OE-nek egyébként egyik legnagyobb baja szerintem, hogy nem lehet kézzel tömöríteni a mappákat. A többi levelezőporgaamhoz hasonlóan egy fileban tárolja egy mappa tartalmát és amikor te törölsz egy levelet, akkor az valójában nem törlődik, csak elhelyez egy jelzést, hogy az már törülve lett. Meg át is másolja a kukába. Azaz egy törölt levél kétszer annyi helyet foglal alapból, mint egy normál. Más programok felkinálják a lehetőséget a kézi tömörítésre, ami valójában azt jelenti, hogy kidobálja a mappafájlokból a már törölt leveleket. Ezt az OE is megcsinálja időnkánt, de még nem jöttem rá, hogy milyen rendszer szerint.

Szerintem válsál mondjuk Thunderbird-re, az kalasszisokkal jobb program, és a helyfoglalás sokkal jobban kézben tarthatóbb. Meg szól is, hogy mi a baja (túl nagy mappaméret stb.), nem kell sötétben tapogatózni.

2008. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismételt köszönet a jó tanácsaidért! Máris telepítettem a Thunderbird-öt( [link] a jövőben ezt fogom használni, most ismerkedem - rokonszenves. A későbbiekben is számítok a segítségedre és tanácsaidra. Kösz. . . .
2008. márc. 30. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!