Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés

t-home adsl internetem van amihez szeretnék venni 1 routert, hogy laptopton,mobilon is elérhető legyen wifivel.

pár ezerért milyet vegyek vezeték nélküli vagy vezetékes?

150mbps jónak számít?


2011. dec. 26. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pár ezerért csak gagyit kapsz, ami összevissza dobálja a kapcsolatot. Én a helyedben csak és kizárólag Cisco hálózati termékeket vennék.
2011. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ja és 5megás netem van,ami lehet 15ös lesz.

tp-linkre gondoltam de vezetéknélküli vagy vezetékes?

2011. dec. 26. 17:59
 3/11 anonim ***** válasza:

"szeretnék venni 1 routert, hogy laptopton,mobilon is elérhető legyen wifivel."


WIFI nélküli routerrel h akarod hogy elérhető legyen mobilon is wifivel?!

2011. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link TL-WR741ND. A legjobb ár/érték arány a piacon belépő szinten. A Linksys-Cisco sem Isten, volt jó néhány kellemetlen kalandom azokkal is, és ráadásul drágábbak, a hasonló tudásúak meg dupla annyiba kerülnek. A pénznek meg millió helye van.

A 150 mbps a Wi-Fi sebességét jelenti (lite N). Csak elméleti maxiumum, ez a gyakorlatban olyan 50-60 mbit -et jelent. Persze csak akkor, de az adapter is tudja a lite N-t. Itt találsz egy kis összefoglalót a mai router -ek képességeiről:

[link]

2011. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze a Cisco már a felső kategória inkább.

Nem véletlenül a nagy rendszereknél használják őket elég gyakran.

2011. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

tp-link

nekem bevált

inkább wifi-t ha telefonra,laptopra is akarod

2011. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A TP-link Routereket el kell felejteni ugyanis van bennük egy elég nagy búg.Ha portot akarnál nyitni a port tigeringnél nem lehet rangot megadni így 1-65534 ehelyett csak visszaugat ugyan ez van ha IP alapján akarnád.Felakarnál rakni egy szerverprogit akkor meg vagy lőve.Némelyik működne de vannak amiknél ez elég nagy zavart okozna.Röhej tiger portnál nem lehet rangot megadni egy portot fogad csak el egy nagy rakás sz. Én egy N szabványú linksyst ajánlok gyönyörűen minden kifogástalanúl beállítható egyszerű átlátható kezelőfelülettel 2 antennás MIMO technológiával és emelett

még stabil is.Az öreg TP-link G szabványról meg ne is beszéljünk annyira instabil hogy ha PL emeleten akarnád fogni és a földszinten van a router arra sincs garancia hogy normális neted lesz annyi a holtpont.Amúgy Hot Spotokhot is a linksys nagyon tuti egy öreg G-szabványút is jó időben 0,5Km-ről lehet lőni az N es linksys meg 300m en 4 es jellel jön.

2012. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ott valamit te b*szol el akkor.

Hidd el, nem egy TP-link routert konfiguráltam be és még nem volt olyan, amit ne lehetett volna megoldani.


Igen, csináltam olyat is, hogy az alhálózaton 3 gépen futott 5 szerver és láss csodát, gond nélkül ment minden.

Szóval nem hiszem, hogy a router lenne a rossz... (Ráadásul ott van a legtöbbre egy pár másik firmware például OpenWRT. Amit azzal nem tudsz megcsinálni, azt nem is lehet.)

2012. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem nézz meg egy linksyst két rublika van trigered port és forwarded range és azon bellűl is két oszlop amiben megadod mettől meddig pl 1-65535 ez az összes portot megnyitja.A TP-Linknél a Trigger portnál nem lehet rangot megadni mettől meddig egy portot fogad el ahelyett hogy egy normális tartományt lehetne beírni.Linksyson egyszer beállítod teszteled a program portját online port scannel és nyitott lesz és minden programhoz jó és egyszer kell megcsinálni.Én wifin kapom a netet láttam már pár routert belűlről mit tud milyen a kezelőfelülete és én TP-link routert se D-linket az életbe nem veszek, aki normálisat akar vegyen egy N szabványú cserélhető antennás Linksyst hozzá egy cserélhatő antennás minél érzékenyebb adaptert (másnéven vevőt) egy 8 dbi-s antennával.A Linksysnak Gyors stabil jó a hatótávja van rajta minden féle csatlakozás ami kell jól kidolgozott kezelőfelülete amiben én még semmilyen hibát sem találtam.Amúgy hobbim a számítógép és látom ha valami nem olyan mint kéne.Söt ijesmit gyártó cégnél is dolgoztam láttam a gyártást és sok mindent amire kívülálló nem is gondol,és bizony mondhatom van pár búgos elnagyolt hiányos termék a piacon főlleg szoftverekben frimewarekben.Amit nem tud azt nem tud, és egy frimeware cserével más gyártótól akár teljesen hazavághatod a routered az a megoldás hogy olyat kell venni ami hibátlan minden téren.De közeli Hot Spot is Linksysos ez pl mérnökök választása.De Stabilitásban hatótávban is nagyon top.Aki wifin netezik az látja melyik milyen mit tud mik a gyengéi kiismeri őket,van tapasztalatom e téren.Amúgy ettől a TP-link antennái nagyon jók sőt vevőnek a TP-link TL-WN7200ND adapter egy 8dbi-s antennával nagyon jó ajánlom is(persze közeli kapcsolathoz távolihoz már nem TP-link hanem Alfa adapter).De routerben Acces pointban én TP-linket az életben nem veszek.Másik bajom a TP-linkel hogy nem valami stabil a net az öreg G-s szabványok e téren katasztrófák 50 méteren sem biztos hogy normális netet ad csak egy sima téglafal mellett.
2012. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De miért akarsz minden portot megnyitni?

Ha ez kell, arra ott a DMZ.


Hidd el elég sok routert állítottam, szinte az összes létező típussal volt már dolgom és ezeket amiket leírtál bármelyiken meg lehetett csinálni.

(De amúgy nagy felelőtlenség minden portot kinyitni...)

2012. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!