Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szerzői jogvédelem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a youtubra szeretnék feltölteni egy videót, ami alatt egy zene menne. Honnan tudok olyan zenét szerezni, amin nincs szerzői jogvédelem? Vagy ha megjelölöm az előadót, akkor úgy legális? Külföldi honlapokra is felkerülne, így ha máshogy nem megy, akkor zene nélkül, de úgy meg nem élvezhető. Bocs ebben a témában nagyon nem vagyok járatos, tudtok segíteni?
2011. dec. 22. 10:19
 1/6 2xSü ***** válasza:

A forrásmegjelölés önmagában nem elég. Ha a zene szerzői jogának tulajdonosa nem járult hozzá, akkor ez továbbra sem legális.


Esetleg keress olyan zenét, ami kimondottan szabadon terjeszthető. (Sok kis, amatőr zenekar dönt úgy, hogy inkább szabadon letölthetővé teszi a zenéit, hogy így növelje a rajongótáborát, ismertségét.)


Persze van olyan jogvédett zene, amit nem véd a Youtube és valószínű nem fog érte senki sem pereskedni. A kérdés, hogy mennyire ragaszkodsz a teljesen legális megoldáshoz.


(Esetleg az is segíthet, ha tudnánk, milyen jellegű zenét szeretnél a videó alá.)

2011. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem én ragaszkodok a legális megoldáshoz, hanem a külföldi honlap, ahova felkerülne. Egy állatvédős videóról van szó. Valami lassú, megható zene kellene, és mindenképp legális. Köszönöm a segítséget! Esetleg valami tipp, hogy hol tudok keresgélni?
2011. dec. 22. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már rippeltem Elvis Presly zenét is DVD-ről mp3-ba és azt tettem a video alá, ugy töltöttem fel. Nem kifogásolták.

Ugyanakkor pl.Kubában, Tunéziában, Törökországban utcai és kávéházak zenéi is rajta voltak a videon és kaptam a YouTube-tól ilyen értesitést:

Szerzői jogi információ: Kuba-Varadero_Udules_Hotel-IberostarBarlovento

A videódban ( Kuba-Varadero_Udules_Hotel-IberostarBarlovento ) olyan tartalom lehet, amelynek tulajdonjoga vagy adminisztrációs joga a következő személyekhez kapcsolódik:

Személy: Music Publishing Rights Collecting Society Tartalom típusa: Zenei kompozíció

Személy: Music Publishing Rights Collecting Society Tartalom típusa: Zenei kompozíció

Mit tegyek?

Neked semmit nem kell csinálnod. Videód még mindig elérhető világszerte. Egyes esetekben a hirdetések a videó mellett jelenhetnek meg.


Mit tehetek a videóm állapotával kapcsolatban?

Ne feledd, hogy a videó állapota megváltozhat: ha a tartalomtulajdonosok módosítják az irányelveket. Érdemes rendszeresen megnézni, hogy van-e új lehetőség számodra.


Bizonyos körülmények között megtámadhatod a szerzői jogi követeléseket. Ezek a következők:


ha a tartalmat tévesen azonosították be, és valójában teljes egészében a te saját műved;

ha úgy véled, hogy a használatod nem sérti a szerzői jogot (pl. a fair use, azaz méltányos használat az amerikai törvények szerint);

ha valójában a tulajdonos engedélyével használod ezt a tartalmat.

További információra van szükségem. Szeretnék többet megtudni a követelések megtámadásáról.


Szánj néhány percet arra, hogy a súgóban elolvasd az irányelvekkel és a szerzői jogokkal kapcsolatos tudnivalókat, amelyekből többet is megtudsz a szerzői jogi törvényről és tartalomazonosító szolgáltatásunkról.


Én feltölteném és ha csak ilyen üzenetet kapsz, akkor nyert ügyed van.

2011. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segítettél!
2011. dec. 22. 11:30
 5/6 anonim válasza:
Honnan tudjam, vagy hol lehet látni, hogy egy adott zene/video jogvédett-e?
2016. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. márc. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!