Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Titokzatos hálózati beállítás,...

Legendavagyok01 kérdése:

Titokzatos hálózati beállítás, avagy szellem a gépben?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm munkahelyével szemben lakik, így ott fogható a céges wifi hálózat.

Otthoni gépét én telepítettem (Windows 7 Ultimate 32bit), mivel a jelszót tudja, természetesen sikerült beállítanom.

Néhány napja nem tud a netre csatlakozni, így megnéztem, és gyakorlatilag tanácstalan vagyok...

A hálózat megtalálható, de csatlakozni nem lehet, egész egyszerűen csak kiírja, hogy nem lehetett csatlakozni. semmi konkrét hibaüzenet, semmilyen hiba a diagnosztika során.

Viszont az én gépem simán felment rá (netbook, win xp professional)!

Gyakorlatilag mindent kipróbáltam, tehát eszköz újratelepítés, vezeték nélküli hálózat, miegymás beállítás kilőve, nem is vagyok annyira amatőr. :)

Hazahoztam a gépet, és láss csodát, az én itthoni hálózatommal semmi baja, így gyakorlatilag itt nem is tudok mit csinálni (mert ugye jó).

Sajnos nem tudom, a cégnél milyen a hálózat kialakítása.

Ha valakinek ezek után van valami ötlete, találkozott hasonlóval, bátran írja le, gyakorlatilag brainstorming-ot várok. :)


2011. dec. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinten a routerban letiltották azt a gépet.
2011. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akár lehet is (nekem is eszembe jutott), csak hát a dolgozók szabadon használhatják, ki van írva náluk a hálózat neve, jelszava (nem kértek mac címet senkitől). Olyan forgalom sem volt generálva, ami feltűnő lenne. Illetve az én gépem is jó párszor volt/van fenn a hálón, és még mindig engedi.

De végül is erről megkérdezheti a rendszergazdájukat.

Köszi a választ.

2011. dec. 21. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm...Tök érdekes. Tudnál tolni egy wireshark logot? Mondjuk egy jó ( sikeres ) csatlakozásról és egy rossz csatlakozásról!
2011. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gond, hogy nem ott vagyok.
2011. dec. 21. 22:07
 5/5 A kérdező kommentje:

Na talán megoldódik.

Tp-link usb adapterrel próbálkoztam,letiltva a belsőt, és a sima usb-be dugva ugyanaz a probléma (miközben a jel erőssége legalább közepes) VISZONT usb hosszabbítóval az ablakkilincsre felakasztva (ez kb. háromnegyed méterrel közelebb a jelforráshoz és fél méterrel magasabban, mint ha nem lenne kábel) működik. Pedig ugye az én kis netbook-ok simán veszi a jelet, ahol a nagy nem. Na mindegy.

Mivel kevés időm volt, csak fél órát ment a gép, de addig minden oké volt a nettel.

Remélem továbbra is így marad.

Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 22. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!