Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek baj hogy ha nem...

Szerintetek baj hogy ha nem megfelelő életkorát írja ki valaki Facebookon?

Figyelt kérdés
az egyik ismerősöm lánya 10 éves és 21 évesnek adja ki magát, féltem egy kicsit, de hiába szóltam a szülőket nem érdeklik! Hogyan tudnám ezt jelenteni?
2011. dec. 6. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen eseteket itt lehet bejelenteni:


[link]

2011. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13 év alatt nem lehet regisztrálni, ezért csak hamis adattal tudnak a gyerekek. Legalább 13 évesnek kell hazudnia magát, de ebből a szempontból mindegy, hogy éppen 14 vagy 21 évesnek adja ki magát. A profilképéből, vagy feltöltött képekből azért egy 10 évesen még látszik, hogy 10 éves (talán, ma már nem biztos). Ilyenkor ha bejelented a profilját, van rá esély hogy megszüntetik. De ha a szülőt nem érdekli mi van a gyerekével, akkor sok dolgot nem tehetsz, mert nem állhatsz a háta mögött egész nap. Sokan pedig csak saját kárukon tanulnak.
2011. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már ott tartok, hogy elgondolkodtam, hogy kellene valami Facebookra, amivel igazolni tudná az adott személy a korát. Ez lehetne például egy hivatalos okirat (scannelt) másolata.


Az a baj viszont ezzel, hogy elég macerás lenne ezt kivitelezni, illetve kényelmetlen lenne a felhasználóknak (mondjuk ezt csak egyszer kellene megtenniük...)


Viszont egy 10 évest nem engednék Facebook közelébe se, és még a 13-as korhatár is alacsony. Egyre inkább látom, milyen rossz hatással van az emberekre az ilyen közösségi oldalak. Nem magával a Facebookkal van a probléma, megjegyzem.

2011. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!