Netről GÉPRE (PC-re) letöltött ". apk" android file hogyan indítható egy androidos telón?
Gépről micro sd -re nyomtam több apk-t is, az sd-t meg be a telóba, de utóbbi nem látja. Mit tehetnék, hogy elinduljanak a mobilon? Kölcsönmobil, és eleve vannak rajta már alkalmazások, azok nem az sd-n vannak, kizárásos alapon tehát a mobil memójában (RAM). Na de utóbbit PC-vel nem tudom írni-olvasni...
Az is érdekel, mennyire android verziószám függőek az app-ok? Amúgy a telón 2.1-es található.
Letöltesz egy fájl kezelőt a marketről./Pl. Astro/
Megkeresed az apk.fájlokat és elindítod vele.
Hát ... köszönöm , h válaszoltatok, de pár ponton vitáznék. ;) Anoban a lényeg, h válaszaitokból "lejött" a pláne számomra: filekezelő kellene telóra. Megpróbálok szerezni rá... És ami lényeges: köszönöm, hogy segítettetek! :)
Tényleg ne haragudjatok, de a pontosítás kedvéért hadd korrigáljam a válaszaitok azon részét, mely részekhez értek, amiatt is ,nehogy valaki, aki olvassa még, hibás infóhoz jusson:
1.kedves válaszoló nem írt rosszat szerintem, csak félreértett: mint írtam, kölcsönkapott a mobil, de azt valóban nem említettem ,hogy csak offline tudom használni, mert nincs hozzá SIM kártya, ezért nem fogok tudni a marketről letölteni semmit ,mert csak SIM-mel lehet.
2.kedves válaszoló: ne hari, de ha elolvasod kérdésem, látod, hogy ezt megtettem, mégsem indultak el, de már szerencsére megírták a megoldást itt: file kezelő kell. :)
Tehát még egyszer: ennek a telónak a belső memóját nem lehet írni-olvasni. Az sd kártyát viszont igen, de arra már átmásoltam és betettem a telefonba. Írtam a kérdésfeltevésnél. ;)
3.kedves válaszoló: oké, a köztudatban tévesen használt "ram" kifejezést alkalmaztam a teló belső memójára, de tényleg pontosabb inkább pl. az utóbbi megnevezés. :) Tudom, mi a RAM, eredeti értelmében. ;) Azt is, mi a ROM, és ebben sajos tévedsz... ugyanis a ROM -otnem lehet írni, abban egyszer beégetnek adatokat, file-okat, és onnantól nem lehet írni, csak olvasni (Read Only Memory).
Evvel is vitáznék: szerinted nem lehet program a RAM-ban. Holott lehet, mert a RAM-ot: ÁTMENETI program- és adattárolás egy fajtájára funkcionálták. Végrehajtás előtt oda olvassa be a proci a futtatandó progikat, de az adatok egy részét is. (A regiszterben pedig az éppen feldolgozandó adatok vannak, nagyon pici, de nagyon gyors "minimemóriák" a processzor regiszterei.)
A ROM-ban nem tárolódik, amit a user PLUSZBAN felrakott a telóra. ROM-ban a gyártó által végérvényesen beégetett progik és adatok találhatóak.
Tényleg bocsi, hogy miután kérdezek, okoskodom is, de a többiek kedvéért is tettem, nehogy téves infót olvassanak innen, vagy legalábbis fenntartással kezeljék, amely pontokon vitázunk. ;)
A lényeg: köszi még egyszer, tehát leszedek file kezelőt.
Nem gáz, hogy okoskodsz, csak te is tévesen.
1. marketet lehet wifin keresztül is használni, most direkt kipróbáltam, gond nélkül ment!
De még ha mondjuk valamiért nem is menne, van másik market szerű program is, pl.: [link]
2. azt írtad, hogy GÉPRŐL másoltál az sd-re és azt tetted a telefonba. Na most akkor felvetődhetnek partíciós "gondok", pl csak a felét formáztad a kártyának úgy, hogy kezelje a teló, stb... -> Win lehet látja, a telefon nem.
Ha USB-vel kötöd össze a telefont a géppel, akkor pedig fel fog dobni egy ablakot, ahol lehet engedélyezni a kapcsolatot, ez pedig az SD KÁRTYA tartalmát teszi elérhetőév, amit a telefon is garantáltan kezel és nem a telefon belső memóriáját. (Ami egyébként írható, csak nem tanácsos, mert ált. kevés a hely rajta.)
3. a "véletlen" hozzáférés alapvetően egy téves elnevezés, ha elolvasod a wiki-s cikk első mondatát, tudható, de most nem ez a lényeg.
A ram ha nincs áram alatt, akkor mindent "elfelejt" -> ez nem lenne túl nyerő dolog. A feladata, hogy az éppen futó programok adatait ebbe tárolja.
A 3. kollégának igaza van, NINCS program a memóriában. A program csak egy fizikailag tárolt adathalmaz, futtatáskor már folyamatnak, vagy processznek nevezik. (Ebből kifolyólag hibás az előző mondatom, de ez most melléke, mert így szemléletesebb.)
A mai telefonokban már nem is ROM-ot használnak (ezt helyesen írtad, hogy mire való), hanem inkább az EEPROM avagy flash memória a divat, mivel ezeket újra lehet programozni és nem felejtenek. (Ilyen van az sdkártyákban, a pendriveokban....) A ROM-ok egyik típusa. -> Szintén 3.-nak volt igaza, a ROM-ban tárolódnak a programok.
Ha kételkedsz: [link]
A file kezelő pedig hasznos dolog, de mondjuk valami alap szintű cucc általában van a telefonon.
Amúgy tényleg nem gond, ha okoskodsz, de akkor már tedd azt megfelelő információk birtokában.
(Amúgy fenntartom a jogot, hogy én is itt-ott kicsit egyszerűsítettem a megfogalmazásom a könnyen érthetőség jegyében.)
Jah és 2. voltam.
Köszi válaszod, van bár, amit félreértettél te is a szavaimból, sebaj, tegyük tisztába ;) :
1)
Mondom, nincs SIM-em, se mobilnetem. PC-vel meg NEM LEHET marketről leszedni app-okat.
2)
Épp erről írtam kétszer is itt. :) PC->sd, rajta az apk. Írtam, hogy csak az sd-t látja a gépem, épp ezért másoltam arra. Kár volt ismételned. ;)
3)
Jeleztem már, hogy a köznyelvi -amúgy tudtommal is pontatlan- menevezést használtam a teló belső memójára, mintha ram lenne, holott valójában nem az, tudom. Még androidos manuálok egy része is telefon ram-nak hívja, szal' csak az egyszerűség kedvéért használtam e kifejezést, és mert sokan így értik, pedig tényleg pontatlan megnevezés rá.
Pontosítsunk, nehogy megint félreértés legyen: a 3. "kolléga" nem azt írta, hogy a memóban nincs prg, hanem hogy RAM-ban nincs. Tisztában vagyok avval, hogy ha rendelkezik ram-mal egy készülék, abba átmenetileg, az éppen futó alkalmazás kerül bele, átmenetlileg tehát, amíg fut. Én azonban -sokadszorra írom- a teló belső memórára gondolta. Azon meg igenis tárolódnak programok: rengeteg app van a nálam levő teló belső memóriájában.
"(Ebből kifolyólag hibás az előző mondatom, de ez most melléke, mert így szemléletesebb.) " -írtad, nos ugye, hogy félreérthetőek a megfogalmazások? ;) Ettől még nem kell azt hinni, hogy nem tudnám, mi az a RAM. ;)
4)
A ROM csak egy példa volt tőlem a beégetett adatok, app-ok tárolására. Honnan veszed, hogy mert egyetlen pl-t írtam ilyenre, ne tudnám, hogy létezik másfajta memó is, ami nem írható? ;) Feleslegesen kanyarodsz nem idevágó témákra. ;)
Valóban, a flash memória (mint az sd kártyáké is) már újraírható, mégse felejt ha nincs áram alatt, ellentétben a PC RAM-jával. Bár pontosabb úgy fogalmaznom, hogy speckó módon áramhoz jut akkor is a flash, ha nincs semmire rákötve, se bedugva, ami áramot használ.
5)
Egyetlen tévedésem -a wikipedia szerint és te szerinted-, hogy eddig úgy tudtam, a flash nem ROM típus. Bár akkor meg félreérthető a ROM elnevezése, hiszen Read Only Memory, azaz CSAK olvasható memória, azaz nem írható - AZ ELNEVEZÉSE SZERINT LEGALÁBBIS. Tehát akkor az elvnevezés nagyon is megtévesztő, hiszen a flash -t lehet írni is. Ezért tudtam úgy -ezek szerint tévesen-, hogy a flash memó nem ROM fajta.
1. Milyen PC?
Az androidos telefonokban van wifi. Nem kell hozzá semmilyen PC... + KIPRÓBÁLTAM, MŰKÖDIK, le lehet tölteni, sim kártya és mobilnet nélkül....
2. Te azt állítottad, hogy a PC-ről az SD-re másoltad a cuccokat, AZTÁN raktad a telefonban.
Én azt mondtam, hogy a telefont, a BENNE lévő sd kártyával kösd USB-kábellel a gépre.
3. Na jó, ehhez inkább már nem fűzök semmit... Tanulj még egy kicsit a memóriákról és az operációs rendszerek működéséről.
Köszi a válaszaidat, bár a 3-assal nem értek egyet; szerintem valamit félreértesz abból, amit a memók kapcsán írtam, lehet, hogy egyre gondoltunk, csak nem érzékeled ezt. ;) A memóriákról jól tudom, amiket itt leírtam, bár lehet, h pontatlanul fogalmaztam, ah félreérthető volt.
Az sd-teló ügyben hibáztam, abban egyértelműen hibásan fogalmaztam, ugyanis valójában úgy jártam el, ahogyan te: telóban volt az sd-m, úgy dugtam a telót PC-re. Emiatt elnézést kérek. Van, amiben valóban hiányos a tudásom hozzád képest, de nem a memóriák alapismeretei terén. ;) Szívesen veszem a köv.
KÉT TOVÁBBI KÉRDÉSKÖRÖMRE
válaszaid, köszönöm előre is:
1) Mi a különbség, a fent említett, és aközött, ha pl. PC-re dugott kártyaolvasóval, vagy más módon raknám ki az PC-re leszedett apk-t sd kártyára, majd csak utána raknám az sd-t a telóba?
2)
a)
FELVILLANYOZTÁL! :) NAGYON ÉRDEKEL, HOGY miként oldhatómeg androidos mobillal netről leszedni apk-t, ha a telóhoz nincs SIM, se mobilnet, se hipernet?
b)
MÉG AZ SE KELL, HOGY PC-HEZ LEGYEN NET? :) Avagy a telós wifi egy PC-s modemről/router-ről szed a netről?
c)
Az általad említett módon (pusztán wifi-vel, androidon mobilon) SOKMINDEN leszedhető netről? Akár minden, ami PC-vel is? Vagy kifejezetten apk-ra értetted, netán kizárólad az android market-re?
d)
Az előző ("e") pontbeli kérdésemet hogyan tudom megvalósítani? Persze telón aktívvá teszem a wiki ikont, de mit kell tenni ezen felül? Sose használtam még ilyesmit, se wifi-t, se blutooth-t...
Köszi.
...pardon... még egy elírásom :)) ...kissé kerge vagyok android ügyben a napokban. :) :
d)
Az előző ("CÉÉÉ") pontbeli kérdésemet hogyan tudom megvalósítani?
MOST JÖN AZ "E" PONTOM :)) ;) :
e)
wifi-s telóval offline PC-ről is lehet adatokat a telóba másolni, vagy leolvasni? Valamint fordított irányba is: telóról PC-be ilyen módon? Avagy csak blutooth-al lehet? Muszáj a gépen ilyen esetben wifis, ill. blutooth-os hardvernek (vmi kütyünek) lenni ehhez, vagy csak szoftver kell a gépen, hogy wifi-vel olvasni lehessen telóval a gép tartalmát valamilyen szinten? Avagy ehhez se hardver, se szoftver nem kell a PC-re?? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!