Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudom beállítani a wifit...

Hol tudom beállítani a wifit a linuxomban?

Figyelt kérdés
Most installáltam be egy Linux Mint-et a laptopomba,de a wifit sehogy sem tudom beállítani.Hol kell keresnem? Vagy mit csináljak?
2011. nov. 29. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
soha nem lesz jó
2011. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mert?
2011. nov. 29. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
mert a linux tömény szopás
2011. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Boda Gergő ***** válasza:

A probléma valószínűleg egyszerű, az Ubuntu kernelje nem tartalmazza a Wlan kártyád meghajtóprogramját. Egyszerűen az adott hardvernek nincs driver-je Linux alá.


Ez viszont nem a világ vége, a megoldás rá:

Kösd a gépet kábellel a routerhez, és telepítsd az ndisgtk csomagot, így:

1. nyitsz egy terminált

2. beírod ezt a parancsot a macskaköröm nélkül:

" sudo apt-get --yes install ndiswrapper-common ndiswrapper-utils-1.9 ndiswrapper-dkms ndiswrapper-source ndisgtk "

3.Most azt a jelszót kell megadnod amit telepítéskor adtál meg a felhasználódhoz. (ne ess kétségbe gépelés közben nem látszik semmi, ha beírtad entert nyomjál)

4.a telepítés elvileg automatikusan lezajlik, ha kész menj a Főmenü-ben a Rendszer almenűben a Windows vezeték nélküli meghajtók programba.

5. A program induláskor jelszót kér.Most azt a jelszót kell megadnod amit telepítéskor adtál meg a felhasználódhoz.

6.Most szükséged a Wifi-d Windowsos driverjét tartalmazó lemezre, ha betetted bekell tallóznod róla a drivernek megfelelő .inf végű file-ot és elvileg ha egvan és le okézod már van is neted.


Ha további kérdésed lenne írj bátran ide: szakesz.gery@gmail.com

2011. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Aki keres, talál!

2011. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akadt egy olyan problémám h nekem angol az egész. Nemtudod véletlenül h hogyan van angolul a rendszer meg a vezeték nélküli rész?:S

A terminálos részen túl vagyok már. Ott sikerült beinstallálni de tovább nem naon tudok menni:S

2011. nov. 29. 17:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Nah,sikerül megtalálnom ,de olyat ír ki h:hardware present:No .Mi lehet a gondja?:S
2011. nov. 29. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem találja.
2011. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!