Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért furcsa a netem?

Miért furcsa a netem?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy ha fut a uTorrent, nem egyszer leáll a netem. A wifi kártya atheros ar9285. A gép jelzi, hogy nincs net, ellenben a UTorrent normál tempóval tölt. A hálózat működik, a router oldala bejön.

Ha összeszenvedem, hogy netem is és a torrent is menjen, a torrent irreálisan lassú (kb. /10-es tempó). ideiglenes megoldás általában, ha a hibakeresés futtatása a kapcsolaton, ilyenkor alaphelyzetbe állítja az adaptert.

Egyértelműen megoldás, ha kikapcsolom a uTorrentet, azonban más klienssel is próbáltam, ugyanezt játsza. A kliens beállításain kb. fél éve nem módosítottam.

Legújabb illesztőprogram van fenn. Ötlet?


2011. nov. 17. 22:32
 1/8 asddaasdda ***** válasza:

a utorrent "eleszi" a sávsélességet próbáld meg úgy hogy lekorlátozod a sebességet pl 2 MB utána 1.5 MB utána......

és maradj annál amelyiknél működik a net

2011. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A uTorrent, amikor fut mostanság akkor is olyan 1-1,5 megával tölt a 3 helyett. Korábban amikor 3 megával töltött sem volt probléma netezéskor.

Másik gépen semmi probléma nincs, szintén wifin csatlakozik, Ezért zárom ki a routert, mint okot... szolgáltató sem ludas kivételesen :D

2011. nov. 17. 22:48
 3/8 asddaasdda ***** válasza:

[link]

nézd meg mind a két gépen és ha nagy eltérés van akkor vagy

a kártya vagy a beállítása van rosszul

2011. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Milyen beállításra gondolsz?

Ha nem fut a uTorrent, kb. egyezik. Ha fut, be se jön az oldal.

2011. nov. 18. 00:00
 5/8 asddaasdda ***** válasza:
probáld meg másik porton
2011. nov. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, semmi változás.
2011. nov. 18. 00:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Az uTorrenten NE A LETÖLTÉST korlátozd, hanem a feltöltést. Az uTorrent eleszi az összes feltöltési sebességed, és még csak arra sem marad sávszél, hogy a kérést elküldje...
2011. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, semmi változás. Ping se megy ki, ha fut, pedig az elvileg felülbírálja a kimeneti foglaltságot...
2011. nov. 29. 22:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!