Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ajánlanátok olyan hírportált...

Ajánlanátok olyan hírportált ahol nem kötelező arckönyvesnek lenni ahhoz hogy hozzá tudjak szólni, vagy el tudjam olvasni mások kommentjeit?

Figyelt kérdés
Teljesen megőrít már ez a F.book láz, szinte már levegőt se vehetek ha nem vagyok tag. De az meg még inkább hogy már azt a folyamatosan frissülő "I...x" nevű hírportált amely eddig részletesen, és függetlenül adta a híreket, szintén megfertőzött ez az őrület. Mégis mi köze a lájkolásnak, meg a kit ismerhetek divatnak a mindennapok híreihez? Na mindegy, szóval tudnátok ajánlani olyan oldalt amely megfelel a fent leírtaknak?
2011. nov. 16. 20:17
 1/3 2xSü ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. A különböző trollkodások, kéretlen reklámok miatt eddig sem igazán volt a különböző lapok kedvére az internet anonimitása. Egy új törvény miatt meg sok helyen vagy megszüntették a kommentálást, vagy előmoderálást vezettek be, vagy szigorították az azonosítást.


Másik oldalról igény van arra, hogy a web egy kicsit kevésbé anonim és centralizált legyen.


A Facebook relatíve jó eszköz arra, hogy ne anoním módon kommentáljon valaki. Emellett számtalan olyan előnye van, ami miatt egyre többen fogják ezt választani. (Ez még akkor is igaz, ha a legtöbben nem képesek értelmesen, hasznosan kihasználni a Facebook által nyújtott lehetőségeket.)


A megoldás esetedben nagyon egyszerű. Nem akarsz úgy facebookozni, ahogy a többség? Nem kell ezt tenned. Elég regisztrálnod a Facebook-ra és máris kommentálhatsz. (Ehhez nem kell senkit ismerősnek jelölni a Facebook-on, nem kell magát a Facebook-ot használnod. Nem kell megadnod semmiféle adatot magadról, sőt akár regisztrálhatsz álnévvel is, bár érdemes olyan néven regisztrálni, ami hihető névnek tűnik.) Tulajdonképpen még jól is jársz vele, hiszen nem kell minden egyes új oldalra külön regisztrálnod, bejelentkezned. (Tulajdonképpen a legtöbb netezőnek pont abból van elege, hogy mindenhol végig kell vinni a regisztrációt menetét, be kell jelentkezni. Tehát a Facebook csak kihasználja, hogy erre van igény.)


Ha viszont olyan hozzászólást akarsz írni, ami törvényt is sért, akkor meg pont hogy nem árt (neked sem), ha van valamiféle fék, kontroll.


Ha nem csak hogy nem szereted a Facebookot, de egyenesen keresztes hadjáratot folytatsz ellene, akkor meg az a te bajod. Végül is lehet akár az ellen is tiltakozni, hogy miért kell emailt használni minden regisztrációnál, ha te nem akarsz levelezni, körleveleket küldeni, meg SPAM-et olvasni. Lehet tiltakozni ellene, csak felesleges.


Az internet átalakul. Ahogyan régebben az email lett egyre inkább nélkülözhetetlen eleme a netnek, úgy a Facebook lesz egyre inkább az. Vagy megszokod, alkalmazkodsz ehhez, vagy marad a TV, könyv, újság, sétálás, stb…

2011. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm korrekt válasz volt.

Egyébként nem lenne semmi bajom a Facebookkal, csak az az érzésem, hogy -és gyakorlatilag is- túl van centralizálva. Hisz semmivel sem több vagy kevesebb mint anno a Myvip, Iwiw, Netlog, stb, egyszerűen csak kellet egy új abból ami már egyébként is volt. És ha már új, akkor dicsérni, sőt szinte már áldani, kell. Ezt nem szeretem. Túlhangsúlyoznak olyan dolgokat, amelyek pedig még csak nem is szolgálnak semmi újjal, azt leszámítva, hogy egyfajta kommunába gyűjtik az embereket, arra buzdítva őket, hogy még a slusszkulcsot is Facebookon keresztül keressék meg otthon. Ezért persze szép kis summát zsebelnek el. Erről szól az egész. Lájk lájk hátán, valamint hogy jelöljem be a szomszéd kutyáját hogy ismerem, ugyanis ő is bejelölt már engem. Ettől sokkal értelmesebb dolgot is kihozhattak volna belőle. Készíthettek volna olyan keresőfelületet, ahol pl. a gyakorlati kérdezz-felelek kommunikációs formát alapul véve hoznak létre egy keresési logikát.

Sajnos így is eléggé eltávolodtunk egymástól. Aki legalább 30éves, az tudja miről beszélek amikor unokák, rokonok, egy emberként találkoztak a nagyszülői házban, megadva a hovatartozás, a család tudatát. Sajnos az ilyen közösségi portálok nemhogy nem tudják mindezt tudatilag kárpótólni, inkább még árt is vele, amennyiben növeli a függőség, az introvertáltság kialakulásának kockázatát, viszont nem adja meg az erő, a kitartás tudatát, amire pedig a mai világban egyre nagyobb szükség lenne. Na de ezzel már inkább Önismeret, ill. Családi kapcsolatok kategória, úgyhogy ennyi. Köszönöm!

2011. nov. 18. 09:59
 3/3 2xSü ***** válasza:

A Facebook annyiban tér el az IWIW-től és egyéb lokális közösségi oldalaktól, honlapoktól, fórumoktól, hogy nemzetközi méretű és rengeteg felhasználója van. Ilyen módon egységes felületet, logikát, megjelenést biztosít. Jelenleg a Facebookról beszélünk és egy ideig nem is nagyon fogja semmi letaszítani a „trónról”, de amit most írok, az nagy valószínűséggel igaz lesz az őt követő közösségi oldalakra is. Az, hogy az internet egyre inkább közösségi jellegű, centralizált lesz, az már az egész indulása óta történt fejlődéséből látszik, tulajdonképpen pont közösségépítés céljából jött létre.


Illetve abban is eltér, hogy rengeteg olyan szolgáltatása van, ami kivált különböző online és offline megoldásokat.


A Facebook egy eszköz és nagyon jó eszköz. Hogy ezt az eszközt mire használják, kihasználják-e a lehetőségeit az már nem teljesen a Facebookon múlik. Hogy valakinek ez a magánélete rovására megy, vagy pont erősíti a tényleges emberi kapcsolatait, az leginkább attól az embertől függ, aki használja. Ha valaki azon versenyzik, hogy mennyi ismerőse van, mennyi lájkot gyűjt, az az ő dolga, perverziója. (Persze ez nekem sem tetszik.) De lehet ezt normálisan is használni.


Biztos, hogy a Facebooknak is vannak negatív hatásai, vadhajtásai, okoz problémákat, de ezt inkább az ember hibájának tartom. Hasonlóan mondjuk az magfúzióhoz. A magfúzió egy eszköz. Hogy atomerőművet építünk belőle, vagy bombát, az nem a magfúzió hibája, hanem az emberé, aki erre, vagy arra akarja használni.


Nem tudom, ismered-e a Facebook által nyújtott lehetőségeket. Ha nem használtad még soha, akkor ez nem valószínű. Azért leírok pár dolgot, amire képes a Facebook és amiben személy szerint nekem segített.


A Facebookon:

- tárolhatod a fényképeidet,

- tárolhatod a videóidat,

- írhatsz jegyzeteket, hosszabb szövegeket,

- sőt ezt akár viheted addig, hogy blogot vezess,

- létrehozhatsz oldalakat (kvázi honlapokat)

- létrehozhatsz nyitott, zárt, sőt egészen rejtett csoportokat,

- megtalálhatod azokat az oldalakat és embereket, akikkel hasonló az érdeklődési köröd,

- rengeteg alkalmazás található (persze a 99%-uk játék vagy szemét, de a maradék 1% is jelentős), vannak igencsak hasznosak is,

- ha saját honlapod, céged, közösséged van, akkor nagyon jól el tudod juttatni az információt azoknak, akiket érdekel.

- beszélgethetsz, szavazásokat indíthatsz, chat-elhetsz,

- a különböző információkat egységesen látod, értesítést kapsz arról, amiről szeretnél, így nem kell 30 honlapot átnyálaznod, hogy történt-e változás, hanem egyből látod, hogy melyik Facebook oldal mit írt.


Amire nekem „bejött”:

- Néhány távolabbi ismerősről tudtam meg olyan dolgokat, amit a való életben nem biztos, hogy tudnék. Egy nem túl közeli kollégámról kiderült, hogy az érdeklődési köre hasonló az enyémhez. Azóta élőben is beszélgetünk ilyen témában. A való életben nem biztos, hogy ezt megemlítettük volna, kiderült volna.

- Néptáncosként sikerült összehoznom egy olyan csoportot, ahol meg tudom osztani a környékünkön megrendezett táncházakról az információkat. Azóta maguk a zenészek is segítik a csoport működését. Persze erre egy honlap is alkalmas lett volna, viszont így mindenki értesül a táncházakról, aki csatlakozott a csoporthoz, és ehhez nem kell külön keresni az információt. (Sokan ugyan szeretnek táncházba eljönni néhanapján, de nem biztos, hogy ez annyira cél, vagy annyira tudatos, hogy maguk keressék a lehetőséget.) Amióta ez a csoport megvan, azóta kicsivel látogatottabbak a táncházak. Szerintem ez hasznos, és a való életbeli kapcsolatokat, életet erősíti.

- A volt néptáncegyüttesem is a Facebookon társalog. Mondjuk az együttesvezető értesíteni akarja a tagokat, hogy megváltozott a próbakezdés időpontja, akkor egyszerűen kiírja Facebookra. Lehetne erre egy honlapot is csinálni, de minek leprogramozni egy bonyolultabb fórumot, ha készen itt a lehetőség egy olyan oldalon, amin amúgy úgyis mindenki fent van. Lehetne email-ben, SMS-ben is értesíteni a táncegyüttest, de ez macerás. (Meg ehhez folyamatosan követni kellene, hogy kinek hogyan változott az email címe és telefonszáma.)

- De szerveztem már túrát is a barátaim körében. Facebookon szépen le lehetett írni mindenféle információt, ami könnyen visszanézhető, legalábbis könnyebben, mintha levelezgettünk volna. Egy-egy dolgot meg tudtunk beszélni online is. (Nem kellett vacakolni, hogy kinek milyen üzenetküldő program van telepítve (MSN, Skype), nem kellett chat oldalakra regisztrálni.) Ez nagyon hasznos volt, mert a túrán részt vevők hétköznap egymástól 100 km-re tartózkodtak, így nem lehetett személyesen találkozni.

- De más oldalakat is vezetek Facebookon, ami reményeim szerint valódi értéket tükröz, információt, tudást ad át.

- Sőt magam is írtam Facebook alkalmazásokat (bár mostanában van bennük egy bug), ami szerintem valamiféle értéket tükröz. Egy filozófiai iskolában tanulok, és innen jött az egyik ötlet. A nem Facebookos változat itt található: [link] . A Facebook révén jóval több emberhez (több, mint 100 000 emberhez) jutott el ez az alkalmazás, és így talán maga a filozófiai is, legalábbis jöttek emberek előadásokra, kurzusokra, egyéb rendezvényekre, akik a Facebookos alkalmazás révén ismertek meg minket.

- Vagy egy osztálytalálkozó megszervezése (kezdve a régi osztálytársak felkutatásától a pontos részletekben való megállapodásig) is jelentősen egyszerűbb. A régi ismerősöknek megváltozhat a telefonszáma, email címe, lakhelye, viszont a közösségi oldalon jól nyomon követhetők ezek a változások, nem fogod elveszíteni őket. Megint csak láthatod, hogy mi történt velük, márpedig lehet, hogy a való életben nem vennéd a fáradságot ahhoz, hogy felhívd, megkeresd őket.

- Vagy egy teljesen egyszerű és profán dolog: Volt kollégámmal együtt szoktunk ebédelni. A chat segítségével simán tudok szólni neki, hogy „indulok, indulj te is”. Persze küldhetnék SMS-t, de ez olcsóbb és egyszerűbb. Mindketten informatikusok vagyunk, így a böngészőbe felvett kiegészítő révén automatikusan értesülünk az üzenetekről, anélkül, hogy nyitva lenne a Facebook. Lehetne MSN-en is üzenni, de én már nem használom. Felesleges, hiszen úgyis mindenki fent van Facebookon is. Ha sok emberrel kommunikálsz így napi szinten, akkor ez egyszerűbb, mint észben tartani, hogy ki az, akit MSN-en, ki az, akit Skypeon, Google Talk-on, emailben lehet elérni. Nem kellenek külön alkalmazásokat telepíteni, mindenhova külön regisztrálni.


Szóval én azt mondom, hogy a Facebook által nyújtott lehetőségek elég tágak. Mindenki megtalálhatja benne azt, amire valóban szüksége van. Nem véletlen, hogy ennyire sikeres az egész. Persze a legtöbb ember csak lájkol, meg írogatja a falra a hülyeségeket, kicsinységeket, de engem például ez cseppet sem zavar. (Persze próbálok jó példával előjárni, de nem dühít fel, ha más úgy használja, ahogy.) Hogy ebből a Facebook hasznot is húz? Elvégre ez minden vállalkozásról, cégről, sőt emberről elmondható. Nem személyesen a zsebemből veszi ki a pénzt, maximum annyi történik, hogy jobb oldalt reklámokat látok. Nem is túl tolakodó az egész, legalábbis nem annyira, mint itt a gyakorikerdesek.hu-n, ha megszokja az ember, nem is tűnik fel.


Amúgy simán megvalósítható egy ilyen gyakorikerdesek.hu jellegű oldal a Facebookon is. Sőt talán még jobban is meg lehetne oldani, mint itt. Nem nagyon keresgéltem, de biztos, hogy valaki csinált már hasonlót.


Félre ne értsd, nem propagálni akarom a Facebookot, és biztos, hogy van olyan ember, aki jól megvan nélküle is, sőt… Viszont ha objektív képet akarsz alkotni, akkor érdemes figyelembe venni azokat az információkat is, amiket leírtam. Így talán jobban érthető is, hogy miért alakult ki ez az egész Facebook jelenség.

2011. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!