Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózati meghajtó Android...

Hálózati meghajtó Android eléréssel?

Figyelt kérdés
Itthoni PC-mről szeretnék létrehozni egy meghajtót/mappát amit wifin keresztül elérek a TabletPC-vel akkor, ha a gép bevan kapcsolva. Ezmegvalósítható?
2011. nov. 13. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Megoldható. Például Ghost Commander+Samba kiegészítő kell az Androidra, illetve egyszerű fájlmegosztás a PC-re.
2011. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kösz a választ:)

de ez úgy is működne hogy a gép előtt nem ülne senki..vagyis úgy értem hogy nem kéne vele foglalkozni?

pl: (igazából az anyám használja a Tabletet én meg a gépet)

édesanyám megszeretne nyitni egy fájlt ami csak a gépen van fent...a gép bevan kapcsolva mivel használom de a példa kedvéért épp eszek. Tabletről így is eléri a fájlokat vagy vkinek ott kell ülnie és OK-zgatni meg a fájlt "huzogatni"???

2011. nov. 13. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze. A gépen csak meg kell csinálni a mappa megosztását, és a tableten a Ghosttal lehet böngészni. Ez a Ghost commander hasonló, mint Windowson a Total Commander. Lehet vele másolni, megnyitni, stb. És ugyanúgy a \\gépnév\megosztás_neve módon lehet elérni a megosztott mappát a wifin.
2011. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A gépen megosztottam egy mappát...végig is mentem az általa felkínált varázslón és minden cucc be lett állítva...

leszedtem a ghostot és hozzá ezt a samba plugint...elindítom..."katt" Samba (windows) share...kidobja hogy írjam be szerver/útvonal/domain/felhasználó/jelszó


útvonalat megadtam úgy ahogy írtad (\\GÉPNÉV\Megosztás neve), de a többihez nem írtam semmit...oda mit kell??? gondolom a felhasználó és jelszó marad üres (nem védtem le ilyennel)...

2011. nov. 13. 19:05
 5/10 A kérdező kommentje:

bírtam szerverhez az IP-t de ugyan úgy rossz:D

hibaüzenet: An exception occured with code c0000001

Failed to connect: 0.0.0.0.<00>/ÉNIPCÍMEM

2011. nov. 13. 19:09
 6/10 A kérdező kommentje:
jah am közben próbáltam a dropboxos megoldást de rájöttem hogy nem jó mert ilyen feltöltés mellett ami nekem van az életben nem kerül fel pl egy film:)
2011. nov. 13. 19:15
 7/10 Huktamatyi válasza:

Ez engem is érdekelne, hogy hogyan lehet. Én letöltöttem a Total Commander Androidos verzióját (wan hozzá egy LAN plugin, állítólag pont ezért), de azzal sem sikerül... Ha esetleg egy részletes leírást tudna valaki küldeni, hogyan lehet Android rendszerről elérni a PC-n Windows által megosztott könyvtárakat, az nagyon hasznos lenne. A megosztás biztos jó, mert másik PC-ről el tudom érni a Windows fájlkezelőjében.


Köszi előre is a segítséget!

2017. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Huktamatyi válasza:

Nekem sikerült végül a Ghost-tal ( [link]

Én is letöltöttem hozzá az SMB ( [link]


Ezek után ha megnyitottam az App-ot volt egy olyan lehetőség, hogy "Windows megosztás". Azon belül A Kiszolgáló név megadása alatt, volt egy "Böngészés" lehetőség, Azon belül egy "WORKGROUP", és azon belül lehet látni a hálózathoz csatlakozó PC-ket. Ha ott rámész már csak a Felhasználó nevet, és a jelszót kell megadnod (Win10 esetén a Micrisoft-felhasználónevet és jelszót, ha azzal vagy bejelentkezve), és már látnod is kellene a megosztott mappákat.


Egy gondom van vele, hogy nagyon lassú, de valószínű, hogy a telefon kora miatt az (SAMSUNG galaxy core prime...)


Remélem tudtam segíteni, és sikerülni fog!

2017. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jonie válasza:

Sziasztok!

Lehet, hogy már nem aktuális, de megosztás távoli eléréséhez mindig kell felhasználó nevet és jelszót beállítani. Annélkül nem fog menni.

2018. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A Google playen van egy "hálózati böngésző" nevű alkalmazás.

Nem kell hozzá se jelszó, se semmi.

Látja az összes megosztott hálózati mappát.

[link]

2018. aug. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!