Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tikteket nem idegesít ez a...

Tikteket nem idegesít ez a sok ellenőrző kód?

Figyelt kérdés

Pl: Írok a youtube-ra videoválaszt, ami olyan hosszú, hogy 3 mezőbe írok egymás alá. Harmadiknál járok, (ez is hosszú). Kiírja, hogy túl sok megjegyzést írtál mostanában. Gépeld be a kódot. És nem elrontom azt a h*lye kódot. Odalett az írásom, mert másodjára már nem engedett javítani.


2. Facebook. Csináltam egy filmes oldalt. Beírom a remekül megfogalmazott szövegemet, erre a kategóriát nem elb*szom. Szépen törlődött a szerkesztett oldalam leírása.


2011. okt. 25. 01:56
 1/9 Heckler ***** válasza:
A Textarea Cache plugint firefox-hoz pont ilyen esetekre találták ki, nem vész el a hozzászólás.
2011. okt. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, ilyen nincs operára.
2011. okt. 25. 02:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ez a weboldalt készítők felelőssége lenne, hogy ha már hibákkal baszogatja az embert, akkor legalább ne kelljen újraírni az egészet.
2011. okt. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Én inkább azt rühellem marhára, mikor valahova regisztrálok és beleugat abba, hogy mekkora legyen, és milyen karaktereket kell tartalmaznia a jelszavamnak.
2011. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát konkrétan felgyújtanám a gépet mikor kitöltök mindent,vagy írok párszáz karakteres szöveget és úszik minden az ellenőrzőkód miatt,vannak olyan típusú kódok amiket kérhetsz 20x újat akkor sem olvasható ki -.-"
2011. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két dolgot ajánlanék a figyelmetekbe.

a vágólapot (ctrl+c, ctrl+v)

és a jegyzettömböt (windows gomb+r, notepad.exe)

2011. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A weboldalakon egyébként nem véletlenül vannak ezek a biztonsági intézkedések.

Az pedig már a webfejlesztőtől függ, hogy úgy oldja meg a figyelmeztetések kiírását hibák esetén, hogy a begépelt információk elvesznek vagy esetleg nem.


Azon pedig nem kell meglepődni, hogy ilyen módszerekkel teszik biztonságosabbá a weboldalakat.


Ahogy az előttem lévő már említette, használjátok a vágólapot vagy a jegyzettömböt.

2011. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze majd minden egyes weboldalnál kimentem amit beírok :) napi 4 óra netezésből lenne 8óra,a másik meg nekem nem kell minden szöveg,most ha tegyük fel van 20 mező amit kitöltök,és mindet kimásolom hogy egy esetleges vesztés miatt,ami nem is biztos, vissza másoljam,majd kitörölgessem a felesleges szöveget lássuk be elég nagy őrültség.
2011. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ezek a védelmi funkciók nem lennének beépítve a weboldalba, akkor akár az egészet tönkre is tudná vágni egy hozzáértő.

Az ellenőrző kód (captcha) segítségével könnyen leellenőrizhető, hogy pl egy úrlapot személy vagy program töltött ki.

Ha pedig nem korlátoznák a bevihető adatokat, akkor könnyen sikeres támadásokat lehetne végrehajtani a honlap ellen.

Itt egy-két érdekes dologról szó esik:

[link]


Ezeket a védelmi funkciókat el kell fogadni, vagy nem kell olyan honlapokat látogatni, amiken ilyenek vannak.

2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!