Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan állítsam be a nanostati...

Hogyan állítsam be a nanostation2 AP-t?

Figyelt kérdés

ADSL modemet szeretném összekapcsolni egy AP-vel és két probléma van vele az egyik hogy hiába adom meg a PPPoE ben a felhasználónevet és a jelszót nem tárcsázza fel a modemet

a másik hogy ha így állítom be kitörlődik a lan ip és nem tudok visszalépni az ezközbe úgy meglehet oldani ha a modem és a z AP közé beiktatok egy routert ami elvégzi a PPPoE tárcsázást?


2011. okt. 20. 01:22
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Már az előző kérdésednél is megkaptad a válasz, hogy ez az eszköz nem Internetmegosztásra való, ráadásul kültéri, és irányított antennás. A PPPoE kapcsolódást amit a menőjében láttál, azt csak másodlagos kapcsolódásra lehet használni WISP üzemmódba, vagyis nem úgy hogy modemet kötsz rá.


Vegyél egy Wi-Fi router -t (kb. 5 eFt) és véget érnek a szenvedéseid. Ha meg vezetékes sima router -t akarsz venni és ezt AP-t akarod rákötni beltéren, az rohadtul nem éri meg, mert 1-2 eFt különbség van Wi-Fi -s és vezetékes router között.


Ha megvetted a Wi-Fi -s router -t, ezt az eszköz esetleg felhasználhatod másodlakod AP -ként, ha nagy távolságba akarod szórni a netet. Bár szerintem sokkal jobban járnál ha eladnád, mert az árából kijönne egy elég komoly Wi-Fi router.

2011. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem akkor tudnál segíteni mert csak most jöttem rá pontosan hogy mivel is van dolgom ez a modem nemcsak modem hanem vezetékes router is egyben ezért van 4 lan kimenete viszont nem tudok belelépni ahogy az ubnt-be

a rootmodem ipje 192.168.1.1

ubnt-jé 192.168.1.20

gép tartomány ip 192.168.1.2

amikor kijöttek a upc-töl csak összedugták papiron vannak a jelszavak oszt szevasz tavasz

2011. okt. 21. 00:00
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Mi a pontos típusa, annak a mondom-router -nek?
2011. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

zhone 4port ADSL2 modem + router

modell 1512-A1-EU-0SC

2011. okt. 21. 10:24
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Akkor már a login képernyő sem jelenik meg?

Így néz ki?

[link]

Innen szedhetsz le hozzá kézikönyvet, regisztrálni kell hozzá sajna:

[link]


Másrészről az is elképzelhető, hogy az UPC szándékosan tiltotta le, hogy ne lehessen belepiszkálni.

2011. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen pont igy néz ki kézikönyvet megkaptam cdn abból tudtam meg az ip-t a reset gombot már megnyomtam raja és semmi változás vagy úgyis letudják tiltani hogy hiába nyomogatom a reset-et
2011. okt. 21. 12:03
 7/8 A kérdező kommentje:
nézelődtem egy kicsit fórumokon és azt mondják hogy ezekkel a zhone csodamodemek egyik routerrel sem hajlandóak együttműködni tehát vagy ebbe kell valahogy betörnöm vagy egy másik modemroutert kell vennem és ezt majd utánuk hajítani amikor majd jönnek kikötni
2011. okt. 22. 01:29
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Hát a Júpíszí mindig kicseszik valahogy az előfizetővel. :D

Szerez akkor sima ADSL modemet mondjuk D-Link -et, használtan 1-2 eFt kínálják hardverapro.hu -n.

2011. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!